کشتی جنگی ایرانی در حین انجام «تعمیرات» واژگون شد

خبرگزاري فارس روز یکشنبه ۱۷ سرطان گزارش داد که در جريان تعمير ناوشكن ايرانی «سهند» چند نفر مجروح شدند.

به گزارش فارس، این حادثه احتمالا در جریان تعمیرات پیشرانه سهند یا مخزن توازن کشتی در بندرعباس رخ داده است. رسانه‌های محلی با انتشار تصاویر تایید نشده نشان می‌دهد که این کشتی ۹۶ متری در بندر واژگون شده است.

این ناو جنگی کج شده و تا حدی زیر آب رفته بود، اما قابل شناور شدن و تعمیر است.

ناوچه سهند در سال ۱۳۹۷ به ناوگان نیروی دریایی ایران پیوست و مجهز به موشک‌های کروز و فناوری‌های رادارگریز است که برای دور زدن رادارهای دشمن طراحی شده‌اند.

اطلاعیه نیروی دریایی ارتش

در پی انتشار این خبر، روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که «ناو سهند در حال تعمیر در اسکله به‌خاطر نفوذ آب به مخازن، تعادلش را از دست داده است.»

این بیانیه می‌افزاید که «خوشبختانه به علت محدودیت عمق ساحل، بازگشت ناو به حالت تعادل به‌سرعت در حال انجام است.»

در این اطلاعیه آمده است؛ مجروحان سطحی این سانحه برای طی درمان به بیمارستان اعزام شدند. به تعداد نفراتی که بر اثر این سانحه مجروح شدند اشاره‌ای نشده است.

سهند سومین کشتی از کلاس موج پس از جماران و دماوند است.

این حادثه در ۳۵ کیلومتری غرب بندر عباس رخ داده و این ناوچه در اسکله های مجاور با مجتمع ایزوایکو بوده که دچار حادثه می‌شود.

سلمان ضربی مدیرعامل ایزوایکو در گفت‌وگوبا رسانه‌های محلی گفته است که «امکان تعمیرات و عملیاتی سازی مجدد این شناور وجود دارد.»

سیستم حمل و نقل دریایی و کشتیرانی ایران به دلیل تحریم‌ها و نبود نیروی حرفه‌ای برای ساخت و تعمیر بارها دچار اختلال و مشکل شده‌است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *