کشته شدن رئیس‌جمهور ایران؛ اسرائيل: ما دست نداشتیم اشک هم نمی‌ریزیم

یک مقام اسرائیلی روز دوشنبه به رویترز گفت که این کشور در سقوط بالگردی که منجر به کشته شدن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و همراهانش شد، دست نداشته است.

کابل ۲۴: این مقام که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد که این حادثه «کار ما نبوده است.» با این حال، دولت اسرائیل هنوز به این حادثه واکنش رسمی نشان نداده است.

از سوی دیگر، آویگدور لیبرمن یکی از رهبران سیاسی جریان اپوزیسیون و وزیر دفاع سابق اسرائیل می‌گوید: اسرائیل انتظار ندارد مرگ رئیسی هیچ تغییری در سیاست‌های ایران در منطقه ایجاد کند.

وی در ادامه یادآور شد: «با این حال، شکی وجود نداشت که رئیس جمهوری ایران فردی بی رحم بود. ما یک قطره اشک نخواهیم ریخت.»

دستور برای بررسی علل سقوط بالگرد رئیسی

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، هیئت عالی رتبه‌ای را با مسئولیت سردار عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح ایران مامور بررسی ابعاد و علل سقوط بالگرد رئیسی کرد.

خبرگزاری دولتی ریا روز دوشنبه به نقل از سرگئی شویگو، دبیر شورای امنیت روسیه از آمادگی مسکو برای کمک به تحقیقات ایران در خصوص علت سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری این کشور و هیئت همراه وب خبر داد.

این در حالیست که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز پیش‌تر ابراهیم رئیسی را «دوست واقعی روسیه» خوانده و مرگ وی را به علی خامنه‌ای، رهبر ایران تسلیت گفته بود

یک شنبه (۳۰ ثور) سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، به علت سانحه‌ای که برای بالگرد حامل وی و همراهانش رخ داد،‌ کشته شد.

دولت ایران علیرغم سه روز عزای عمومی محمد مخبر معاون اول ابراهیم رئیسی را به عنوان جانشین او انتخاب و طبق قانون اساسی ایران او مکلف است طی ۵۰ روز آینده انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *