فهرست پرکاربردترین پسوردهای ۲۰۲۳

تقریباً شکستن تمامی این پسوردها در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد.

کابل۲۴: پسورد منیجر NordPass لیست پراستفاده‌ترین پسورد‌های سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است که تقریباً شکستن تمام آن‌ها در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد.

ترکیبی از کلمات و ارقام هم‌چون؛ abc123، Million2 و …، هم هنوز از پرکاربردترین پسورهای استفاده شده به شمار می‌آیند.

برای افزایش امنیت حساب کاربری خود از پسوردهای ساده استفاده نکنید و تا حد امکان، از پسورد های استندارد استفاده کنید و گزینه تایید هویت 2 عاملی را نیز «حتما» فعال کنید تا احتمال آسیب پذیری حساب کاربری به حداقل برسد.

آن طور که PCMag ادعا می‌کند، تنها 44 درصد از پسوردها در سال 2021 میلادی استندرد هستند و سایر پسوردها؛ تکرار پسورد های تکراری آسان سال‌های گذشته هستند که کاربران را در معرض خطرهای حملات سایبری بسیاری قرار می‌دهد.

به گفته PCMag، تنها 78 مورد از پرکاربردترین 200 پسورد سال 2021 میلادی نسبت به سال گذشته، جدید است.

پرکاربردترین پسوردهای سال

چاد هموند ( Chad Hammond) کارشناس امنیتی NordPass می‌گوید:« اگر پسورد شما جز یکی از پرکاربردترین پسورد های 2021 است، شما باید برای جلوگیری از هر گونه خطر سایبری، پسورد خود را تغییر بدهید؛ چراکه، اغلب این پسوردها به راحتی در کثری از ثانیه هک می‌شوند.

هم‎‌چنین، این پسوردها اغلب در نقض دیتاها در گذشته صورت گرفته‌اند، به صورت عمومی منتشر شده‌اند؛ برای مثال، هکرها دیتاپسورد «123456» را برای 23,597,311 در طی حملات سایبری نقض کرده‌اند.

برای حفاظت از اطلاعات و دیتای شخصی حساب کاربری، «حتما» به جای استفاده از پسورد های ساده، از پسوردها پیچیده استفاده کنید؛ در صورت نیاز، برای فراموش نکردن، از برنامه‌های مدیریت‌پسورد، هم‌چون گوگل‌پسورد منیجر استفاده کنید.

برنامه‌های «Keeper» ،«LastPass» و «Dashlane» از سایر برنامه‌های مدیریت‌پسورد می‌باشد. هم‌چنین، همان طور که اشاره شد؛ حتما، تایید هویت 2 عاملی را فعال سازی کنید

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.