“عروس خاورمیانه”در تاریکی مطلق فرو رفت

رسانه‌های لبنانی امروز (شنبه) در پی تعطیلی دو نیروگاه برق اعلام کردند لبنان در تاریکی مطلق فرو رفت.

به گزارش کابل۲۴، شبکه “ال‌بی‌سی‌آی” اعلام کرد، پس از توقف فعالیت دو نیروگاه دیر عمار و الزهرانی به دلیل اتمام سوخت و کاهش تولید برق به کمتر از ۲۰۰ مگاوات، لبنان امروز در تاریکی مطلق فرو رفت.

در حالی برق در لبنان قطع شده که وزرای نیروی مصر، سوریه، اردن و لبنان در اوت گذشته درباره ارائه یک طرح کاری و جدول زمانی برای انتقال گاز مصر به لبنان و نیز انتقال برق از اردن به لبنان از طریق سوریه توافق کرده بودند.

لبنان از چند ماه قبل با بحران کمبود سوخت مواجه است و این مساله بر بخش‌های مختلف این کشور از جمله بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها، مخابرات و مواد غذایی تاثیر گذاشته است، این در حالی است که این کشور از دو سال قبل با فروپاشی اقتصادی مواجه است و بانک جهانی اقتصاد این کشور را در گروه بدترین اقتصادها از سال ۱۹۵۰ قرار داده است

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *