دادگاه نیویارک ترامپ را ۳۶۴ میلیون دالر جریمه کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق امریکا از سوی دادگاه مدنی نیویارک در پرونده‌ای که وی در آن به تخلفات مالی متهم شده بود ۳۶۴ میلیون دالر جریمه شد.

قاضی دادگاه اعلام کرد که در این پرونده به این نتیجه رسیده که دونالد ترامپ سال‌ها با صورت‌حساب‌های مالی اغراق‌شده از میزان ثروتش، بانک‌ها و دیگر موسسه‌های مالی را فریب داده است. رئیس‌جمهوری پیشین امریکا همچنین به مدت سه سال از حضور در راس شرکت‌های نیویورکی یا مدیریت آنها محروم شد.

به گزارش کابل‌۲۴؛ وکلای مدافع دونالد ترامپ گفته‌اند که ضمن اعتراض به این حکم درخواست تجدیدنظر خواهند کرد. یکی از وکلای مدافع دونالد ترامپ این پرونده را بخشی از «آزار حقوقی و قضایی موکلش با انگیزه‌های سیاسی» دانست.

حکم صادره یک پیروزی برای دادستان کل نیویارک محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفت دونالد ترامپ را تحت تعقیب قضایی قرار دهد.

قوانین ایالت نیویارک به دادستان کل اجازه می‌دهد درباره تخلف‌ها و تقلب‌های مکرر در معاملات تجاری تحقیق کند.

در دادخواست علیه دونالد ترامپ آمده بود که او ثروت خود را در طی یکی از سال‌های سپری شده سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دالر بیشتر از رقم واقعی آن اعلام کرده بود.

او به این ترتیب با ارائه چهره‌ای ثروتمندتر از خود توانسته بود از وام‌هایی با شرایط بهتر و درصد بهره کمتر استفاده کند.

دونالد ترامپ هم‌اکنون نامزد پیشتاز در عرصه رقابت برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *