روند دستگیری و اخراج مهاجران افغان در پشاور آغاز شد

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که حکومت این کشور روند بازداشت و اخراج مهاجران «غیرقانونی» را در پیشاور نیز آغاز کرده است.

کابل۲۴: اکسپرس تربیون روز یک‌شنبه، ۲۸ عقرب، گزارش داده که برای نگهداری افراد بازداشت‌شده یک کمپ ویژه در منطقه «نصیر باغ» از مربوطات شهر پیشاور ایجاد شده است.

منابع رسمی به این رسانه گفته‌اند که پولیس پاکستان در حال جمع‌آوری و انتقال مهاجران اهل افغانستان است و آنان را نخست به مرکز نگهداری موسوم به «مرکز جمعه خان» انتقال می‌‎هد و سپس اخراج می‌کند.

براساس این گزارش، تا کنون صدها مهاجر اهل افغانستان به آن مرکز انتقال داده شده‌اند.

تا کنون بیش از ۳۱۷ هزار مهاجر از گذرگاه‌های مرزی تورخم و چمن به افغانستان برگشته‌اند.

این در حالی است که کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان گفته است که برگشت اجباری مهاجران از پاکستان بحران بشری افغانستان را عمیق‌تر خواهد کرد.

این نهاد ناوقت روز جمعه، ۲۶ عقرب، در گزارشی گفته است که با ورود برگشت‌کنندگان، افغانستان گواه رقابت بیشتری برای منابع کمیاب همچون مسکن، خدمات صحی و شغل خواهد بود.

امریکا و چندین کشور و نهاد از پاکستان خواسته‌اند که روند اخراج اجباری مهاجران افغان را متوقف کند.

اسلام آباد گفته‌است که از تصمیم خود مبنی بر اخراج تعداد مشخص شده مهاجران افغان منصرف نخواهند شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.