رهایی ۲۱ مهاجر افغان از زندان‌ کراچی پاکستان

 

کابل ۲۴: طبق این گزارش، این افراد برای دریافت کمک به سازمان بین‌المللی مهاجرت معرفی شده‌اند.

عبدالجبار تخاری، قنسول‌ افغانستان کراچی روز جمعه چهار جوزا گفت تاکنون بیش از چهار هزار زندانی افغان از زندان‌های پاکستان رها و به افغانستان منتقل شده‌اند.

به گفته وی، در حال حاضر حدود ۴۰ زندانی افغان در زندان ایالت سند به‌سر می‌برند.

حکومت پاکستان پیشتر مدت اقامت مهاجران افغان دارنده کارت ثبت اقامت (پی‌او‌آر) را تا ۳۰ جون، کمتر از دو ماه دیگر تمدید کرد.

بنا به گزارش‌ها پولیس پاکستان شماری از پناهجویان افغان در حال انتقال به امریکا را بازداشت کرده و به صورت اجباری به افغانستان بازگردانده است.

پیش از این، خبرگزاری رویترز در یک گزارش اختصاصی گفته بود که مسئولان پاکستانی نامه‌‌های سفارت امریکا در اسلام آباد از سوی این افراد را به عنوان مدرک «نادیده» می‌گیرد.

رویترز با دو خانواده افغان صحبت کرده است که با وجود نشان دادن نامه‌های سفارت آمریکا به پلیس پاکستان، اخراج شده‌اند، و یک افغان دیگر که علیرغم در دست داشتن این نامه، بازداشت شده است.

اعلام تصمیم دولت موقت پاکستان به اخراج حدود ۱.۷ میلیون مهاجر فاقد مدارک اقامت که اکثر شان افغان هستند، در ماه اکتبر سال جاری نگرانی‌های زیادی در میان افغان‌هایی ایجاد کرد که به پاکستان رفته‌اند تا به کشورهای سوم به عنوان پناهنده مهاجرت کنند.

با این حال بازداشت و اخراج مهاجران افغان در پاکستان همچنان ادامه دارد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *