انتشار اسناد محرمانه ترور کندی بازهم به تعویق افتاد

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که انتشار اسناد محرمانه ترور «جان اف کندی» به دستور «جو بایدن» و به بهانه موضوعات مرتبط با شیوع کرونا در این کشور به تعویق افتاد.

به گزارش کابل۲۴، «جو بایدن» رییس جمهور امریکا انتشار اسناد محرمانه دولتی مربوط به ترور «جان اف کندی» رئیس جمهور پیشین این کشور را بار دیگر نیز به تعویق انداخت.

به گزارش این روزنامه امریکایی، بهانه این تصمیم مسائل مربوط به کرونا اعلام شده است.

این در حالیست که قرار بود در روزهای آینده اسناد مربوط به ترور کندی افشا شود.

جو بایدن جمعه هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این اسناد در دو مرحله، یکی اواخر امسال و دیگری در اواخر سال ۲۰۲۲ منتشر خواهند شد.

بر اساس ادعای این بیانیه، انتشار اسناد به پیشنهاد آرشیو ملی آمریکا به تعویق افتاده است؛ زیرا «تاثیر قابل توجهی بر نهادهای» مسئول بررسی ویرایش اسناد داشته است!

به موجب «قانون گردآوری اسناد ترور جان اف کندی» مصوب سال ۱۹۹۲، همه اسناد ترور طی ۲۵ سال – یعنی تا اکتبر ۲۰۱۷- باید منتشر می‌شدند، اما بر اساس این قانون، در مواردی که نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی مهم‌تر از منفعت عمومی در انتشار اسناد باشد، به تعویق انداختن انتشار اسناد مجاز دانسته شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *