هیات طالبان عازم روسیه شد

هیاتی از دولت طالبان به رهبری عبدالسلام حنفی؛ معاون رییس‌الوزرا برای شرکت در نشست مسکو درباره افغانستان، عازم روسیه شد.آقای حنفی این خبر را در توییتر خود اعلام کرده‌است.

وی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشته‌است که هیات بلندپایه طالبان به منظور شرکت در نشست مسکو عازم روسیه شده‌است.

در ترکیب هیات طالبان، مولوی عبدالسلام حنفی؛ معاون دوم رییس‌الوزرا، مولوی امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه، حاجی نورالدین عزیزی؛ وزیر تجارت، قاری دین‌محمد حنیف؛ وزیر اقتصاد و مولوی عبدالرشید؛ شهردار کابل حضور دارند.

قرار است فردا نشستی درباره افغانستان به میزبانی روسیه در مسکو برگزار شود.

نگرانی روسیه در مورد حضور داعش در افغانستان، ایجاد حکومت همه‌شمول و تعهد کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان از جمله موضوعات این نشست خواهد بود.

در این نشست نمایندگان شماری از کشورهای منطقه نیز حضور خواهند داشت.

امریکا اما اخیرا اعلام کرد که نمایندگان این کشور هفته جاری به مذاکرات درباره افغانستان که توسط روسیه برگزار می‌شود، ملحق نخواهند شد.

وزارت خارجه امریکا در این باره گفت: «ما در مذاکرات مسکو شرکت نخواهیم کرد. گروه تروئیکا پلاس، یک انجمن موثر و سازنده بود. ما مشتاقانه منتظر مشارکت در جلسه این گروه در آینده هستیم، اما در موقعیتی نیستیم که این هفته در نشست [طرح مسکو] شرکت کنیم».

 

روسیه در حالی میزبان نشست طالبان است که ارتش این کشور دیروز با کشورهای پیمان جمعی در مرز با افغانستان مانور نظامی برگزار کردند.

پیش از این روسیه در تنش میان تاجکستان و طالبان گفته بود قاطعانه از تاجکستان حمایت خواهد کرد.

 

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *