امارات از فرانسه‌ میلیاردها دالر جنگنده می‌خرد

پاریس معامله‌ای را به ارزش میلیارد‌ها دالر برای فروش جنگنده‌های رافال به امارات امضا می‌کند.
منابع مطلع در آستانه سفر رئیس جمهوری فرانسه به منطقه خاورمیانه از امضای توافق میان پاریس و ابوظبی برای فروش جنگنده‌های “رافال” به امارات طی روز (جمعه) خبر دادند.

به گزارش کابل۲۴به نقل از  ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع مطلع اعلام کرد که فرانسه طی امروز توافقنامه‌های بزرگی را با امارات امضا می‌کند.

این دو منبع گفتند که پاریس معامله‌ای را به ارزش میلیارد‌ها دلار برای فروش جنگنده‌های رافال به امارات امضا می‌کند.

این منابع در ادامه گزارش دادند که امارات می‌تواند این بار حدود ۶۰ جنگنده رافال را از فرانسه خریداری کند. این توافق می‌تواند بزرگترین معامله پاریس پس از قرارداد با کشورهایی، چون یونان، مصر و کرواسی برای فروش جنگنده باشد.

این دو منبع همچنین گفتند که با این وجود امکان به سرانجام نرسیدن توافق مذکور نیز وجود دارد.

پیش از این کاخ الیزه اعلام کرده بود، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه شامگاه جمعه وارد دوبی خواهد شد و در جریان آن با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، پاریس شراکت طولانی مدتی با امارات دارد و این سفر امکان تقویت روابط و همکاری سیاسی، راهبردی، دفاعی، اقتصادی و فرهنگی را به وجود خواهد آورد.

ماکرون پس از امارات به منظور دیدار با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به دوحه و سپس روز شنبه برای دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به جده سفر خواهد کرد.

در سال گذشته بیشترین تجهیزات نظامی را کشورهای عر بستان و مصر از آلمان و کشورهای دیگر اروپایی خریداری کرده اند.

عربستان سعودی که متحد استراتژیک امریکا در منطقه شمرده می‌شود در صدر فهرست خریداران اسلحه در خاورمیانه قرار دارد.

امارات در حال از فرانسه جنگنده می‌خرد که روابط اش را با اسرائیل نیز عادی کر

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *