کاروانی از تجهیزات نظامی امریکا از عراق وارد سوریه شد

ائتلاف نظامی امریکا کاروانی از تجهیزات و مهمات نظامی و لجستیک را از عراق وارد سوریه کرد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از روسیاالیوم، ائتلاف نظامی امریکا کاروانی از تجهیزات و مهمات نظامی و لجستیک را از عراق وارد سوریه کرد.

گفته شده این کاروان نظامی شامل ۵۰ لاری مواد لجستیک هستند که از گذرگاه نظامی الولید در منطقه کردستان عراق وارد سوریه شده و سپس به شهر القامشلی در ولایت الحسکه در شمال شرق این کشور رسیده اند.

در این گزارش گفته شده که این نخستین کاروان ائتلاف امریکاست که پس از دیدار «رجب طیب اردوغان» و «جو بایدن» وارد سوریه می‌شود.

در حال حاضر بخش‌های عمده‌ای از سرزمین‌های ولایت های «الحسکه»، «دیرالزور» و «الرقه» (در شمال و شمال شرق سوریه) که دارای منابع نفت و انرژی می‌باشد، تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (کردهای سوریه) است که مورد حمایت امریکا قرار دارند. همچنین آمریکایی‌ها در جنوب سوریه هم مرز با اردن و عراق سال‌ها است که یک پایگاه بزرگ به نام “التنف” ایجاد کرده‌اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق امریکا اواخر سال ۲۰۱۹ بود که از خروج نیروهای کشورش از سوریه خبر داده بود، اما وی سپس تحت فشارهای اعضای دولتش، گفته بود که ۹۰۰ نفر از نظامیان این کشور در سوریه باقی خواهند ماند تا سیطره آمریکا بر چاه‌های نفتی سوریه تضمین شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *