امریکا ۱۴۴ میلیون دالر دیگر برای کمک به افغانستان اختصاص داد

وزیر خارجه امریکا روز پنجشنبه ششم عقرب اعلام کرد، کا امریکا ۱۴۴ میلیون دالر کمک بشردوستانه بیشتر برای مقابله با بحران انسانی در افغانستان اختصاص می‌دهد. با این حساب، رقم کمک‌های بشردوستانه امریکا به افغانستان در سال جاری میلادی به ۴۷۴ میلیون دالر رسید.

به گزارش کابل۲۴، آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای گفت: «این کمک به طور مستقیم به نهادهای بشردوستانه مستقل، از جمله آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، سازمان بین‌المللی مهاجرت، سازمان صحت جهانی و دیگر سازمان‌های مردم نهاد، و پس از بررسی مقرراتی دقیق و رصد آن، ارائه می‌شود.»

به دنبال قدرت گرفتن طالبان در افغانستان در نیمه ماه اگوست دارایی های افعانستان در بانک های خارجی توقیف شد و نهادهای امدادرسان بین المللی خواهان ادامه ارسال کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان شدند.
پاکستان و چین از متحدین اصلی طالبان بارها ااز امریکا خواسته اند پولدهای مسدود شده افغانستان را آزاد کنند.
دیروز چبن نیز از صندوق بین الملی پول و سازمان ملل خواست به افغانستان کمک کنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *