وزیر خارجه امریکا از مردم آن کشور خواسته که به مهاجرین افغان کمک کنند

انتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا از مردم آن کشور خواسته تا به مهاجرین افغان که تازه وارد امریکا شده اند کمک و یاری کنند.

به گزارش کابل؛ آقای بلینکن روز گذشته (12 میزان) با نشر یک پیام ویدیویی در صفحه تویترش گفته است:” سنت دیرینه امریکایی‌‎ها این است که شهروندان کشور‌های که از مشقت و جنگ فرار کرده اند را می‌پذیرند”.

وی بیان داشت “صرف نظر از اینکه سفر آنان چقدر مشقت‌بار بوده است، صرف نظر از اینکه آنان به خاطر آنچه پشت سر گذاشته اند چقدر دردمند اند، آرزوی بلند شدن از امریکا و زندگی نوین را در اینجا دارند آنان به امریکا و ما باورمند اند.”

وزیر خارجه امریکا از تمام شهروندان آن کشور به شمول گروه‌های مذهبی، نهادهای خیریه و مقام‌های دولتی خواست تا مهاجرین افغان را نه تنها به محض ورود شان به امریکا بلکه در جریان‌ ماه‌ها و سال‌های آینده کمک کنند.

به گفته بلینکن با گذشت زمان، داستان زندگی و تجارب این افراد به بخشی از ملت امریکا شده و این مهاجرین با بافت غنی جامعۀ امریکایی در هم می‌آمیزند که به گفتۀ وی این یکی از بزرگترین نقاط قوت امریکا است.

این خواست وزیرخارجه امریکا از تمامی اقشار آن کشور در حالی مطرح می‌شود که در جریان عملیات تخلیه نظامی از افغانستان بیش از 124 هزار نفر خارج شدند و هم اکنون بیش از 50 هزار نفر آنان به پایگاه‌های نظامی در داخل امریکا منتقل شده اند.

از سوی هم یافته‌های یک نظر سنجی تازه در امریکا نشان می‌دهد که72 در صد مردم امریکا از دادن پناهندگی به افغان‌هایی حمایت می‌کنند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *