سرقت هزاران گلوله از یک پایگاه ارتش اسرائیل

تحقیقاتی تحت نظارت ارتش، پولیس و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، شین بت برای روشن شدن جزئیات بیشتر این سرقت و یافتن عاملان آن آغاز شده است.

کابل۲۴: جروزالم پست در گزارشی اعلام کرد که ده‌ها هزار گلوله روز سه شنبه ششم جون ۲۰۲۳ از یک پایگاه ارتش در جنوب اسرائیل به سرقت رفت.

بنا به این گزارش، تعداد دقیق گلوله‌های به سرقت رفته در حال حاضر مشخص نیست اما بر اساس تخمین‌ها شمار این گلوله‌ها به حدود ۳۰ هزار عدد می‌رسد.

پایگاه خبری اسرائیلی والا نیوز به عنوان منبع اولیه این خبر اعلام کرده است که سرقت گلوله‌ها با وجود تلاش‌ها و مراقبت‌های صورت گرفته برای ممانعت از آن روی داده است.

جروزالم پست با استناد به آنچه در گزارش والانیوز به آن اشاره شده آورده است که مظنونان پس از آنکه موفق به راهیابی به پایگاه نظامی تزیلیم شدند خود را به انبار مهمات رساندند و ده‌ها هزار گلوله سلاح ۵.۵۶ میلی متری را به سرقت بردند.

تحقیقاتی تحت نظارت ارتش، پولیس و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل موسوم به شین بت برای روشن شدن جزئیات بیشتر این سرقت و یافتن عاملان آن آغاز شده است.

نکته غافلگیر کننده برای مقامات نظامی اسرائیل در این میان این است که گلوله‌ها به رغم تدابیر امنیتی به شکل معمول بسیار قوی در اطراف پایگاه‌ها به سرقت رفته است.

یک منبع نظامی به والا نیوز گفت: «اخیراً تعداد موارد سرقت مهمات و ادوات نظامی از پایگاه‌ها کاهش یافته است.

وی با این حال یادآور شد که سرقت اخیر به رغم تقویت تدابیر امنیتی و اعمال برخی تدابیر ویژه توسط نیروهای دفاعی اسرائیل صورت گرفته است.

آخرین مورد از این قبیل در گذشته به اوایل نوامبر سال گذشته میلادی باز می‌گردد که طی آن بیش از ۷۰ هزار گلوله و ۷۰ نارنجک از یک پایگاه ارتش اسرائیل در بلندی‌های جولان به سرقت رفته بود.

یک ماه پیش از آن نیز حدود ۳۰ هزار گلوله از انبارهای مهمات یکی دیگر از پایگاه نیروهای دفاعی اسرائیل در جنوب این کشور به سرقت رفته بود.

این افراد نه تنها به پایگاه‌های نظامی دسترسی آزادانه داشتند بلکه بعضا از محل ذخیره سلاح‌ها و مهمات نیز اطلاع کافی داشتند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.