۱۴ هزار شهروند امریکایی در افعانستان حضور دارند

رسانه‌های امریکایی به نقل از مقام‌های ارشد این کشور گزارش داده‌اند که برخلاف ادعاهای جو بایدن مبنی بر خروج شهروندان امریکا از افغانستان، هنوز ۱۴ هزار تن با اقامت دایم امریکا در این کشور باقی مانده‌اند. آن‌ها جو بایدن را متهم به دروغگویی می‌کنند.

یکی از دستیاران کنگره امریکا در گفتگو با نیویارک‌پست از این موضوع خبر داده و دولت بایدن را متهم به دروغ‌گویی در این باره کرده‌‍است.

در گزارش این نشریه آمده که دولت امریکا برنامه‌ای برای خروج این افراد از افغانستان ندارد.

در ادامه آمده‌است: «به طور خلاصه، بایدن تعهد کرد که همه را تخلیه می‌کند، در حالی که هیچ تصوری از همه نداشت. این وعده‌های بایدن مانند دیگر اظهاراتش سر و صدای بی‌معنی بود.»

نظامیان امریکایی در هشتم سنبله امسال و دو هفته پس از سقوط افغانستان به دست طالبان، به صورت کامل از افغانستان خارج شدند و دولت امریکا گفت که بیش از ۱۰۰ هزار امریکایی و افغان را از افغانستان خارج کرده‌است.

پیش از این مقامات وزارت خارجه امریکا گفته بودند که حدود ۷۰۰ امریکایی در افغانستان باقی مانده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *