این زن بلندترین ریش جهان را دارد| عکس

یک زن امریکایی می‌گوید که در طول محدودیت‌های فعالیتی که در اوایل همه گیری کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده اعمال شد، تصمیم گرفت که ریش خود را بلند کند.

بر اساس اعلام رکورد‌های جهانی گینس، یک زن اهل میشیگان آمریکا دارنده بلندترین ریش جهان شده است.

به گزارش کابل۲۴، به گفته مقامات گینس، ارین هانیکات، ۳۸ ساله، به دلیل ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک، توانست ریش‌های خود را ۱۱.۸ اینچی (۳۰ سانتی متر) رشد دهد.

ارین هانیکات

این عارضه باعث عدم تعادل هورمونی می‌شود و ازجمله می‌تواند منجر به رشد مو‌های زائد شود.

در مورد هانیکات، این عارضه باعث شد او تا بدون مصرف هورمون یا مکمل، عنوان زن زنده با بلندترین ریش جهان را به دست آورد.

در بیانیه خبری گینس آمده است که تراشیدن، اپیلاسیون و استفاده از محصولات رفع مو‌های زائد، همه راه‌هایی بودند که هانیکات سعی کرد وقتی ریش‌هایش بعد از ۱۳ سالگی رشد کرد، آن را از بین ببرد. او گفت: احتمالاً حداقل سه بار در روز اصلاح می‌کردم.

ارین هانیکات

هانیکات این سبک زندگی را در دوران نوجوانی و بزرگسالی خود حفظ کرد. اما او گفت که در نهایت بخشی از بینایی خود را از دست داد و احساس خستگی از اصلاح کرد، بنابراین به پیشنهاد همسرش جن، ریش خود را بلند کرد.

وب‌سایت گینس گفت که او این رکورد را در ۸ فبروری ۲۰۲۳ در میشیگان به دست آورد و این رکورد را از ویویان ویلر ۷۵ ساله گرفت. ریش ویلر ۱۰.۰۴ اینچ (۲۵.۵ سانتی متر) بود.ارین هانیکات

سندرم تخمدان پلی کیستیک تنها بیماری مربوط به سلامتی هانیکات نبوده است. او بعد از اینکه در طول بستری در بیمارستان برای درمان آسیب پا دچار عفونت باکتریایی شد، نیمه پایینی یکی از پاهایش را قطع کردند.

گینس گفت، زمانی که هانیکات حدود پنج سال پیش تصمیم به قطع نیمی از اندام خود گرفت، پای هانیکات دچار عفونی و قانقاریا شد.

گزارش شده است که او به پزشکان خود گفته است که با آن مقابله خواهد کرد و ادامه خواهد داد.

در مقاله گینس آمده است که هانیکات به کار خود ادامه داده است، هرچند که از آن زمان به دلیل فشار خون بالا دچار سکته چشمی نیز شده است.

هانیکات در اظهاراتی که توسط سایت گینس منتشر شد، گفت:، اما من دید محیطی کاملی دارم.

هانیکات گفت که کنجکاو است که با ریش کاملاً رشد کرده چه شکلی به نظر می‌رسد، و معتقد است که احتمالاً می‌تواند یک ریش بسیار مناسب داشته باشد.

وی در طول محدودیت‌های فعالیتی که در اوایل همه گیری کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده اعمال شد، تصمیم گرفت که ریش خود را بلند کند.

او گفت که ماسک‌های محافظ صورت که در آن زمان در همه جا وجود داشت به او این فرصت را داد تا در بلند کردن ریش اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد..

او گفت: پوشیدن ماسک واقعاً به افزایش اعتماد به نفس من برای بیرون رفتن در اماکن عمومی کمک کرد.

با این وجود، او گفت که کسب رکورد جهانی برای چیزی که زمانی از آن شرمنده بود، خوشحال کننده است.

هانیکات گفت: هیچ وقت فکر نمی‌کردم بتوانم به هدفی برسم یا به هدفی برسم که به من اجازه دهد در یک کتاب باشم؛ و این فقط یک چیز خوب است که شناخته شوید

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *