سه دیپلمات امریکایی به دزدی از یک شهروند روس متهم شدند

وزارت خارجه روسیه با طرح اتهام دزدی علیه سه دیپلمات آمریکایی هشدار داد که عدم تحویل آنها به قانون، به منزله تائید حکم اخراج قریب الوقوعشان از خاک روسیه خواهد بود.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه از احتمال دست داشتن سه تن از کارکنان سفارت آمریکا در مسکو در سرقت اموال یک شهروند روس خبر داد.

این وزارتخانه با ارسال یادداشتی به هیئت دیپلماتیک امریکا، خواهان لغو مصونیت افراد مظنون با هدف پاسخگویی آنها در پیشگاه عدالت شده است.

چنانچه سفارت امریکا از اجابت این درخواست خودداری کند؛ دیپلمات‌های مظنون باید به سرعت خاک روسیه را ترک کنند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هفته گذشته، جمعی از سناتورهای کنگره با ارسال نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور امریکا، خواستار اخراج ۳۰۰ دیپلمات روس از این کشور شدند.
مسکو هم در پاسخ هشدار داد که تبعات چنین اقدامی، می‌تواند تعطیلی همه اماکن دیپلماتیک آمریکا باشد که در خاک روسیه مستقر هستند.

با این حال، ناتو که بیشترین بودجه خود را ازاآمریکا دریافت می‌کند؛ از قصد خود برای اخراج ۸ دیپلمات روسیه به اتهام انجام فعالیت‌های مغرضانه خبر می‌دهد. با این تصمیم، تعداد افراد هیأت نمایندگی روسیه در ناتو به نصف کاهش خواهد یافت.

طرح اتهام دزدی علیه سه دیپلمات آمریکایی، در آستانه سفر «ویکتوریا نولاند» معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا به مسکو انجام می‌شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *