دردسر برای رئیس‌جمهوری که واکسن نزد

رئیس‌جمهور برازیل یکشنبه گفته است که به‌خاطر اینکه واکسن کرونا نزده است، از حضور در ورزشگاه برای تماشای یک مسابقه فوتبال منع شده است.
به نقل از رویترز، ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برازیل یکشنبه در اظهاراتی گفت: «از حضور در یک ورزشگاه برای تماشای مسابقه فوتبال بین تیم‌های سانتوس و گرمیو منع شده است زیرا باشگاه میزبان به طرفداران این تیم که واکسن کرونا نزده‌اند، اجازه حضور در استادیوم را نداده است.»

این نخستین مسابقه فوتبال تیم سانتوس با حضور تماشاگران از زمان آغاز بحران شیوع ویروس کرونا بوده است ولی باشگاه سانتوس اصرار داشته است که تنها افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند یا نتیجه تست کرونای آنها منفی باشد، اجازه حضور در ورزشگاه را خواهند داشت.
رئیس جمهور برازیل در این باره گفت: «قصد تماشای مسابقه فوتبال تیم سانتوس را داشتم ولی آنها به من گفتند که باید واکسینه بشوی.»

بولسونارو تاکنون حاضر به تزریق واکسن کرونا نشده و از دیگران نیز خواسته است از او تبعیت کنند. وی مدعی شده است که به‌خاطر اینکه قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده است، در بدنش آنتی‌بادی دارد.

تاکنون بیش از 600 هزار نفر در برازیل جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند. عملکرد دولت برزیل در مقابله با این بحران با انتقادات گسترده داخلی روبه‌رو شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *