ترامپ: از جنگ جهانی سوم جلوگیری می‌کنم

دونالد ترامپ؛ رییس جمهور سابق امریکا می‌گوید که باور دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور، قادر به جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم است!

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا مدعی است که اگر در انتخابات نوامبر پیروزی شود و برای بار دوم به کاخ سفید برود، قادر است از وقوع جنگ جهانی سوم جلوگیری کند.

به گزارش کابل۲۴؛ ترامپ در جمع حامیانش در نیوهمپشایر که امروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان را برگزار می‌کند، گفت: جلوی جنگ جهانی سوم را خواهم گرفت.

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر اوایل سال ۲۰۲۲ همچنان رییس جمهور آمریکا بود، مانع درگرفتن جنگ بین روسیه و اوکراین می‌شد، گفت که اگر به کاخ سفید برود، بین این دو کشور صلح برقرار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این واقعیت که امریکا در آن برهه رییس جمهوری ضعیف داشت، هرگونه احتمال پیشگیری از جنگ در اوکراین و همچنین نوار غزه را غیرممکن کرده بود.

ترامپ پیش از این، جو بایدن، رییس جمهور کنونی امریکا را بدترین رییس جمهور تاریخ این کشور خوانده بود.

شصتمین انتخابات ریاست جمهوری امریکا سه‌شنبه، پنجم نوامبر ۲۰۲۴، برگزار خواهد شد. بایدن برای تداوم حضور در کاخ سفید برای چهار سال دیگر، کارزار انتخاباتی خود را ۲۵ اپریل ۲۰۲۳ رسماً راه‌اندازی کرد.

ترامپ نیز برای بازگشت به کاخ سفید در نوامبر ۲۰۲۲ وارد کارزار انتخاباتی شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *