پولیس ترکیه ۴۰ پناهجوی افغان را بازداشت کرد

نیروهای گارد ساحلی ترکیه ۴۰ پناهجوی افغان را در ولایت چاناک‌قلعه این کشور بازداشت کرده است.

به گزارش کابل‌۲۴ به نقل از خبرگزاری آناتولی، این پناهجویان ردز سه شنبه ۱۹ جدی قصد خروج غیرقانونی از مرزها را داشتند، اما شناسایی و بازداشت شده‌اند.

این افراد می‌خواستند از طریق آب‌های ترکیه راهی اروپا شوند، اما گارد ساحلی ترکیه آنان را متوقف کرده است.

مقابله با مهاجرت غیرقانونی یکی از وعده های مهم اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری بود.

ترکیه همچنین اعلام کرده که ساخت دیوار امنیتی و برج‌های دیده‌بانی و همچنین حفاری ترانشه‌ها برای تامین امنیت ۲۹۵ کیلومتری مرز با کشور همسایه و جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی ادامه دارد.

ترکیه همچنین از رسانه ها و روزنامه نگاران برای مستند کردن روند ورود مهاجران و چگونگی برقراری امنیت مرزی دعوت به عمل آورده و تلاش دارد به هم پیمانان خود در ناتو اعلام کند که امنیت ترکیه به امنیت کل بلوک مربوط است اما گزارش عفو بین الملل نشان می‌دهد که رفتار این کشور در میزبانی از مهاجران مناسب نبوده است.

گفتنی است که در ماه‌های اخیر شمار زیادی از افغان‌ها از ایران، ترکیه و پاکستان اخراج و به کشور برگشتانده شده‌اند.

ترکیه در یک سال اخیر صدها پناهجوی افغان را بازداشت و اخراج کرده‌است.

چندی پیش عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا در نشستی گفته بود که دست‌کم ۸۰۰ هزار پناهجوی افغان برخلاف همه معیارهای پذیرفته شده جهانی از سوی کشورهای همسایه به‌گونه اجباری اخراج شده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *