دو انفجار در بلوچستان پاکستان ‘دست‌کم جان ٢٢ نفر را گرفت’

در دو انفجار جداگانه در منطقه ایالت بلوچستان پاکستان دست‌کم ٢٢ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

به گفته مقام‌های محلی، هر دو انفجار در نزدیک دو دفتر انتخاباتی تنها یک روز پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی پاکستان رخ داده‌اند.

به گزاررش کابل۲۴؛ جان اچکزی، وزیر اطلاعات بلوچستان، گفت که انفجار روز چهارشنبه (۱۸ دلو) در دفتر انتخاباتی اسفندیار خان کهر در منطقه پیشین ١٢ کشته و ٢٤ زخمی برجای گذاشت.

این مقام پاکستانی در برگه ایکس خود نوشت که در انفجار دوم در قلعه سیف‌الله در خارج از دفتر انتخاباتی مولانا فضل‌الرحمان، رهبر جمعیت علمای پاکستان ١٠ نفر کشته شدند.

این انفجارها یک روز پس از توقف مبارزات انتخاباتی احزاب سیاسی در آستانه برگزاری انتخابات سراسری در پاکستان رخ داده‌اند.

براساس گزارش‌ها، زخمیان این دو رویداد به شفاخانه انتقال یافته‌اند.

وزیر اطلاعات بلوچستان گفته است: «انتخابات این کشور طبق طرح برنامه‌ریزی شده راه‌اندازی خواهد شد و ما به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم که روند دموکراتیک را تضعیف کنند.»

در انتخابات پارلمانی پاکستان قرار است روز پنجشنبه ۴۴ حزب سیاسی بر سر ۲۶۶ کرسی پارلمان رقابت کنند.

پارلمان ملی پاکستان۳۳۶ کرسی دارد که از جمله، ۲۶۶ نماینده از طریق رای دهی مستقیم انتخاب می شوند. از جمله هفتاد کرسی باقیمانده پارلمان ملی پاکستان، شصت کرسی آن برای زنان و ده کرسی دیگر آن برای اقلیت های غیرمسلمان اختصاص داده شده است.

انتخابات روز پنجشنبه در پاکستان در حالی دایر می شود که شماری از فعالان این انتخابات را از قبل ناقص خوانده اند

در آستانه برگزاری این انتخابات انفجارهای روز چهارشنبه در ایالت بلوچستان نگرانی‌ها را از افزایش ناامنی در انتخابات پیش رو افزایش داده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *