برنامه جهانی غذ: سیلاب‌های اخیر به ۸۰ هزار نفر در افغانستان آسیب رسانده‌است

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد می‌گوید که در نتیجه سرازیرشدن سیلاب‌های تازه در ولایت بدخشان ده تن جان باخته‌اند.

کابل ۲۴: برنامه جهانی غذا، روز یک‌شنبه، ۶ جوزا، گفته است که ۸۰ هزار تن در افغانستان در پی سیلاب‌های هفته‌های اخیر متضرر شده‌اند.

به گفته برنامه جهانی غذا، سیلاب‌های بیش‌تری در افغانستان رخ داده که بر اساس گزارش‌ها، افزون بر تلفات انسانی، منازل مسکونی و جاده‌ها در بدخشان نیز تخریب شده است.

در همین حال، منابع محلی می‌گویند که در پی سیلاب‌های شب گذشته در مرکز ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان نیز دست‌کم ۲۱ خانه و صدها جریب زمین زراعتی تخریب شده است.

پیش از این، مقام‌های محلی گفته بودند که در پی سرازیرشدن سیلاب شنبه‌شب، ۵ جوزا، در روستای «مورچک» از مربوطات ناحیه نهم شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان، ده عضو یک خانواده جان باخته‌اند.

ریاست‌ رسیدگی به حوادث طبیعی بدخشان اعلام کرد که در پی سیل شب گذشته در فیض‌آباد، ۱۰ عضو یک خانواده جان باختند.

این اداره گفته تاکنون جسد یکی از قربانیان پیدا شده است. طبق گزارش‌ها، سیل در بدخشان خسارات هنگفت مالی نیز برجا گذاشته است.

محمد اکرم اکبری، رئیس اداره رسیدگی به حوادث طبیعی بدخشان گفته است که تلاش برای یافتن ۹ جسد دیگر ادامه دارد.

طبق گزارش‌ها، سیل در بدخشان خسارات هنگفت مالی نیز برجا گذاشته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *