در باره مارگو رابی

مارگو رابی در سال ۱۹۹۰ در دالبی، کوئینزلند، استرالیا بدنیا آمد.

به گزارش کابل۲۴، مارگو رابی زاده ۲ جنوری ۱۹۹۰ بازیگر استرالیایی سینما است. مارگو رابی در سال ۲۰۱۰ به هالیوود رفته و در مجموعه تلویزیونی «پان ام» حضور پیدا کند و پس از آن به فیلم دربارهٔ زمان بپیوندد و در کنار ریچل مک‌آدامز و دامنل گلیسون به ایفای نقش بپردازد. همین حضور کوتاه مارگو رابی در هالیوود کافی بود تا در سال ۲۰۱۲ مارتین اسکورسیزی تصمیم بگیرد از رابی در فیلم گرگ وال استریت استفاده کند.

اسکورسیزی در سال ۲۰۱۳ به شهرت رسید که در این فیلم با لئوناردو دیکاپریو همبازی بود. رابی در سال ۲۰۱۵ در فیلم فوکوس همبازی ویل اسمیت شد.

مارگو رابی در فیلم بعدی خود در نقش شخصیت هارلی کوئین از شرکت دی‌سی کامیکس در فیلم جوخه انتحار (۲۰۱۶) به ایفای نقش پرداخت. با وجود اینکه فیلم با واکنش‌های منفی از سوی منتقدان همراه بود، اما عملکرد رابی در نقش کوئین بسیار مورد تقدیر قرار گرفت.

مارگو رابی در نمایی از گرگ وال استریت به کارگردانی مارتین اسکورسیزی ۲۰۱۳
حضور موفق مارگو رابی در نقش تونیا هاردینگ در فیلم من، تونیا به کارگردانی کریگ گیلسپی باعث شد که نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شود.

مارگو رابی در سال ۲۰۱۸ به عنوان صداپیشه شخصیت فلاپسی در فیلم پویانمایی رایانه‌ای پیتر خرگوشه حضور داشت، که اقتباس مجموعه کتاب‌هایی به همین نام نوشته بیترکس پاتر است. سپس در فیلم مهیج وان اشتاین به نام ترمینال در نقش آنی ظاهر شد. در همان سال رابی نقش ملکه الیزابت یکم را روبروی سیرشه رونان (مری استوارت) در فیلم ماری ملکه اسکاتلند ایفا کرد. همچنین مارگو رابی در سال ۲۰۱۹ در فیلم روزی روزگاری در هالیوود در نقش شارون تیت به کارگردانی کوئنتین تارانتینو به ایفای نقش پرداخت. مارگو در این فیلم همبازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت شد.

مارگو رابی همچنین چندین پروژه از جمله مجموعه تلویزیونی هولو (۲۰۱۹–اکنون) و فیلم زن جوان نویددهنده (۲۰۲۰) را تهیه‌کنندگی کرده‌است.

فیلم‌شناسی
۲۰۰۸ پارتیزان
۲۰۰۹ آی‌سی‌یو
۲۰۱۳ دربارهٔ زمان
۲۰۱۳ گرگ وال استریت
۲۰۱۵ ز مثل زکریا
۲۰۱۵ تمرکز
۲۰۱۵ سوئیت فرانسوی
۲۰۱۵ رکود بزرگ
۲۰۱۶ ویسکی تانگو
۲۰۱۶ افسانه تارزان
۲۰۱۶ جوخه انتحار
۲۰۱۷ خداحافظ کریستوفر رابین
۲۰۱۷ من تونیا هستم
۲۰۱۸ پیتر خرگوشه
۲۰۱۸ ترمینال
۲۰۱۸ ماری ملکه اسکاتلند
۲۰۱۹ سرزمین رؤیایی
۲۰۱۹ روزی روزگاری در هالیوود
۲۰۱۹ بامب‌شل
۲۰۲۰ پرندگان شکاری
۲۰۲۰ زن نویدبخش
۲۰۲۱ پیتر خرگوشه ۲: فراری
۲۰۲۱ جوخه انتحار
۲۰۲۲ بابیلون
پیش تولید فیلم بدون عنوان دیوید او. راسل
پیش تولید فیلم بدون عنوان وس اندرسن.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *