خوشحالی لبرون جیمز، ۱۵ هزار دالر جریمه به‌همراه داشت

لبرون جیمز، بازیکن سرشناس بسکتبال لیگ ان بی ای به دلیل «حرکت ناشایست» در هنگام خوشحالی در مسابقه برابر ایندیانا ۱۵ هزار دالر جریمه شد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، روز جمعه ۲۷ نوامبر مسئولان لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا در یک نشست خبری با اعلام این مطلب تاکید کردند که این جریمه سنگین به دلیل «حرکت ناشایست» این بازیکن آمریکایی در طول مسابقه وضع شده است.

این دومین باری است که جیمز در یک هفته اخیر به دلیل رفتار خود در زمین مسابقه توبیخ می‌شود. پیشتر و به دلیل برخورد خشن این بازیکن نامدار با بازیکن تیم دیترویت در مسابقه شنبه هفته پیش، مسئولان NBA تصمیم گرفتند لبرون جیمز را برای یک مسابقه محروم کنند. این نخستین محرومیت در دوران حرفه‌ای این بازیکن نامدار بسکتبال دنیا به شمار می‌رفت.

غیبت لبرون جیمز سبب شد تا تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز در مصاف با تیم نیویورک با نتیجه ۱۰۶ به ۱۰۰ شکست بخورد.

او بعد از بازگشت از این محرومیت روز چهارشنبه در مصاف با تیم ایندیانا وارد زمین شد و موفق شد ۳۹ امتیاز کسب کند و به نقش مهمی در پیروزی ۱۲۴-۱۱۶ تیمش در مقابل حریف داشته باشد. با این حال او در خوشحالی بعد از وارد سبد شدن یکی از پرتاب‌های ۳ امتیازی خود، دستش را مقابل آلت تناسلی خود گرفت و بالا و پایین پرید.

او همچنین در طول مسابقه از داور مسابقه خواسته بود دو نفر از تماشاگران را از سالن اخراج کند که این درخواست جیمز با موافقت داور و مسئولان برگزاری مسابقه رو به رو شده بود. این رفتار جیمز واکنش‌های بسیاری در جامعه ورزشی آمریکا به همراه داشت و مسئولان NBA تصمیم گرفتند به خاطر این رفتار ناشایست، این بازیکن سرشناس را ۱۵ هزار جریمه کنند.

لبرون جیمز در ۹ بازی که این فصل برای لس‌آنجلس لیکرز بازی کرده به صورت میانگین توانسته ۲۴.۶ امتیاز برای تیمش به ارمغان بیاورد و میانگین آمار ۴.۶ پاس منجر به امتیاز را هم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *