استرالیا بازی کریکت با افغانستان را به تعویق انداخت

فدراسیون کریکت استرالیا روز جمعه پنج نوامبر اعلام کرد که بازی دوستانه با افغانستان را به دلیل نگرانی‌ها درباره حقوق زنان برای انجام این ورزش تحت حکومت طالبان به تعویق می‌اندازد.

به گزارش کایل۲۴ به نقل از یورونیوز، مسئولان کریکت استرالیا می گویند که پس از مشورت با «ذینفعان مربوطه» تصمیم گرفته شد تا بازی دوستانه مردان که قرار بود ماه جاری در هوبارت انجام شود، برگزار نشود.

با توجه به ابهام فعلی، فدراسیون کریکت استرالیا لازم دانسته است که بازی دوستانه را به تاریخ دیگری موکول کند که وضعیت روشن‌تر شود.
این فدراسیون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به ابهام فعلی، فدراسیون کریکت استرالیا لازم دانسته است که بازی دوستانه را به تاریخ دیگری موکول کند تا وضعیت روشن‌تر شود.»

بازیکنان اصلی کریکت استرالیا می‌گویند در صورتیکه ممنوعیت کریکت زنان در افغانستان به قوت خود باقی بماند، می‌خواهند مسابقه لغو شود.

پس از سرنگونی دولت افغانستان در ماه اوت، رهبران ارشد طالبان گفتند که زنان افغان، دیگر اجازه ورزش ندارند؛ چه کریکت چه رشته های دیگر ورزشی.

یک مقام طالبان در ماه سپتامبر به یک رسانه استرالیایی گفت که اگر زنان در معرض دید عموم قرار گیرند، حکومت نباید به آن‌ها اجازه دهد که کریکت بازی کنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *