متقی برای دیدار با همتای چینی اش به قطر رفت

مولوی ‏امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه طالبان شام امروز (دوشنبه، ۳ عقرب) به قطر رفت.قرار است آقای متقی در این سفر با وزیر خارجه چین دیدار کند.

به گزارش کابل۲۴، سخنگوی وزارت خارجه طالبان می‌گوید، مقامات ارشد “امارت اسلامی افغانستان” و چین گفتگوی دو روزه کلیدی خود را در دوحه انجام می‌دهند.

به گفته عبدالقهار بلخی، هر دو طرف در مورد روابط دیپلماتیک تجارت منطقه‌ای ارتباط، امنیت، فرصت‌های متقابل و چالش های مشترک بحث‌های جامعی انجام خواهند داد.

شبکه «سی‌جی‌تی‌ان» چین گزارش داده بود که وانگ یی در روزهای ۲۵ و ۲۶ اکتبر (۳ و ۴ عقرب) به دوحه سفر می‌کند و در این سفر علاوه بر گفتگو با مقامات قطری، با هیأت طالبان نیز دیدار و گفتگو می‌کند. او پس از دیدار با طالبان به یونان، صربستان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *