ایران به «مقر موساد» در اربیل عراق حمله کرد

سپاه پاسداران ایران دوشنبه شب با انتشار سه بیانیه جداگانه از حمله موشکی به اهدافی در عراق و سوریه خبر داد. به گفته سپاه هدف یکی از این حملات «مقر موساد» در اربیل عراق بوده است.

سپاه پاسداران ابتدا در بیانیه شماره ۱ از حمله به «مقرهای جاسوسی و تجمع گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی در بخش‌هایی از منطقه» خبر داد.

به گزارش کابل‌۲۴ به نقل از یورونیوز؛ در بیانیه شماره ۲ خود اعلام شده است که در پاسخ به حملات راسک و کرمان «محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با عملیات‌های تروریستی اخیر‌؛ به ویژه داعش، در سرزمین های اشغالی سوریه» را منهدم کرده است.

بر اساس بیانیه شماره ۳ سپاه، یکی از «مقرهای جاسوسی اسرائیل» در اقلیم کردستان عراق مورد حمله موشک‌های بالستیک ایران قرار گرفته است.

این بیانیه هدف از حمله را پاسخ به «شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت» اعلام کرده است.

دو مقام رسمی عراقی که نخواستند نامشان فاش شود به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته‌اند که ۱۰ موشک به اهدافی در نزدیکی سفارت امریکا اصابت کرده است. با این حال هنوز سپاه پاسداران تعداد دقیق موشک‌ها را اعلام نکرده است.

در پی این حملات فعالیت فرودگاه اربیل متوقف شده است. برخی منابع امنیتی عراق می‌گویند که حملات «بسیار شدید» بوده‌اند و همزمان نیروهای ائتلاف بین المللی «۳ پهپاد» را که بر فراز فرودگاه پرواز می‌کردند سرنگون کرده‌اند.

یک مقام عراقی نیز در گفتگو با شبکه خبری ای بی سی امریکا تایید کرد که چند انفجار در نزدیکی سفارت ایالات متحده در اربیل روی داده است.

همین منبع گفته است که چهار نفر در حملات موشکی ایران کشته شده‌اند با این وجود هیچ امریکایی یا نیروی ائتلاف بین المللی در این حملات کشته نشده‌اند.

به گفته رسانه‌های امریکایی حداقل هشت هدف در نزدیکی سفارت این کشور در اربیل مورد حمله قرار گرفته‌اند.

هنوز به صورت رسمی هیچ آماری از شمار احتمالی کشته شدگان منتشر نشده‌ است.

اسرائیل پیش از این منزل رضی موسوی، از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران در سوریه و از نزدیکان قاسم سلیمانی را هدف حمله قرار داده و کشته بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *