سقوط طیاره مسافربری در روسیه جان ۱۹ نفر را گرفت

یک فروند هواپیمای مسافربری – تجاری با ۲۰ مسافر و دو خدمه در شهر «منزلینسک» روسیه سقوط کرده و دست‌کم ۱۹ تن از سرنشین‌های آن کشته شده‌اند.

رسانه‌های روسی نوعیت این هواپیبمای مسافربری – تجاری را «لت-۴۱۰» عنوان کرده و گزارش داده‌اند که این هواپیما با ۲۲ سرنشین از جمله ۲۰ چترباز و دو خدمه در شهر «منزلینسک» روسیه سقوط کرد.

طبق اطلاعات اولیه، هواپیمای مذکور به محض بلند شدن از باند فرودگاه، سقوط کرده است.

به گزارش کابل۲۴، وزارت امور اضطراری منطقه‌ای گزارش کرد که یک فروند هواپیمای سبک در جمهوری تاتارستان روسیه سقوط کرده‌است.

در بیانیه وزارت امور اضطراری منطقه‌ای جمهوری تاتارستان آمده است: « امروز ما اطلاعاتی را درباره سقوط یک هواپیما با موتور سبک در نزدیکی شهر منزلینسک دریافت کردیم. این اطلاعات اولیه است، واحدهای آتش‌نشانی و امداد در حال اعزام به محل حادثه هستند».

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده که وزارت امور اضطراری منطقه‌ای جمهوری تاتارستان ساعاتی بعد تأیید کرد که ۲۰ چترباز و دو خدمه در هواپیمای مذکور سرنشین بوده‌اند.

برخی رسانه‌های دیگر روسیه از کشته شدن ۱۹ سرنشین این هواپیما خبر داده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *