پولیسی که در حمله مهاجم افغان در آلمان زخمی شده بود، درگذشت

مقام‌های آلمانی می‌گویند که یک افسر پولیس ۲۹ ساله این کشور که در پی حمله یک مهاجم افغانستانی زخمی شده بود، جان باخته است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از اسوشیتدپرس گزارش داده که این افسر پولیس روز یک‌شنبه، ۱۳ جوزا، بر اثر زخم‌های وارده در جریان حمله یک مرد با چاقو که منجر به زخمی شدن پنج تن دیگر شد، جان باخته است.

در بیانیه پولیس گفته شده که مهاجم «چندین بار به سر مامور پولیس ضربه زده بود.»

نخست‌وزیر ایالت بادن وورتمبرگ گفت خبر مرگ پولیس مجروح «قلب او را به درد آورده است.»

مقام‌های آلمانی گفته‌اند که این افسر پولیس از ناحیه سر و گردن آسیب دیده بود.

اولاف شولتز، نخست‌وزیر آلمان در واکنش به جان باختن این افسر در شبکه اجتماعی ایکس نگاشته است: «عمیقاً متأسف هستم. تعهد افسر به امنیت همه ما سزاوار بالاترین قدردانی است.»

به گزارش روزنامه‌های آلمانی، سلیمان الف، اهل هرات افغانستان، روز جمعه، به یک تجمع منتقدان اسلام در شهر مانهایمِ ایالت بادن وورتمبرگ با چاقو حمله کرد و هفت تن به‌شمول یک پولیس را زخمی کرد. پولیس ۲۹ ساله از دو روز بدین سو در کوما بود و تلاش پزشکان برای زنده نگهداشتن او موفق نبود.

سلیمان، ۲۵ ساله، ابتدا به مایکل استورزنبرگر، رهبر یک گروه منتقد اسلام که سرگرم برنامه‌ریزی برای یک گردهمایی مسالمت‌آمیز بود، حمله کرد. سپس، مهاجم پولیس جوان را که برای مهار حمله به صحنه آمده بود، با ضربات چاقو زخمی کرد

مایکل استورزنبرگر، فعال ضد اسلام و یکی از چهره‌های برجسته گروه «پاکس یوروپ» نیز شامل زخمیان این رویداد است.

این در حالی است که دادگاهی در آلمان روز شنبه، ۱۲ جوزا، دستور بازداشت این مرد ۲۵ ساله افغانستانی را به اتهام اقدام به قتل صادر کرده بود.

پولیس آلمان گفته است که فرد متهم به این حمله دارای دو فرزند است و در سال ۲۰۱۴ وارد این کشور شده بود.

در مورد تابعیت یا وضعیت مهاجرت این مرد یا نحوه ورود او به آلمان چیزی گفته نشده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *