تغییرات جدید در قوانین مهاجرتی امریکا برای رد درخواست پناهجویان

امریکا تغییرات جدیدی در قوانین پناهندگی خود آورده است که رد درخواست پناهجویانی را که از مکسیکو وارد این کشور شده‌اند، تسریع می‌کند.

بنابر این تغییرات، درخواست پناهجویانی که نگرانی‌های مشخص جرمی و امنیت ملی درباره‌شان وجود دارد، زودتر رد خواهد شد.

به گزارش کابل۲۴، وزارت امنیت داخلی امریکا اعلام کرد این تغییرات به مسئولان بخش مهاجرت اجازه رد سریع درخواست پناهجویانی را می‌دهد که در پیوند به جرایم مرتبط به تروریسم محکوم شده‌اند یا خطری امنیت ملی امریکا به حساب می‌آیند.

در بیانیه‌ این وزارتخانه آمده که رد درخواست این پناهجویان در عوض انجام طی مراحلی که ممکن است سال‌ها زمان ببرد، طی چند روز صورت خواهد گرفت.

رویترز از قول منابع خود نوشت که دامنه اعمال تغییرات جدید محدود خواهد بود اما سالانه هزاران پناهجو از آن متاثر خواهند شد.

بنابر آمارهای رسمی از از اول اکتبر ۲۰۲۳ تا ۳۱ مارچ امسال، حدود یک میلیون پناهجو به طور غیرقانونی از مرز مکسیکو وارد امریکا شده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *