یک پناهجوی افغان به اتهام حمله با چاقو به یک زن ۴۱ ساله در آلمان دستگیر شد

پولیس آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک جوان ۱۹ ساله افغان به اتهام حمله با چاقو به یک زن ۴۱ ساله آلمانی در شهر فرانکفورت دستگیر شده‌است.

کابل ۲۴: این مهاجر جوان افغان به این زن که روی چوکی در یک پارک نشسته بود، حمله‌ور شد و او را به طور جدی مجروح کرد.

دادستانی و پولیس فرانکفورت در اعلامیه‌ای مشترک گفتند که پس از چاشت روز دوشنبه، جوان افغان در منطقه ساحلی رود ماین فرانکفورت از پشت به زن آلمانی حمله کرد.

به گفته پولیس، قربانی در نتیجه مداخله عابران از چنگ مهاجم افغان نجات یافت. مهاجم پس از حمله با چاقو از صحنه فرار کرده بود. پولیس می‌گوید که او در میان بوته‌ها پنهان شده بود که بعداً دستگیر شد.

دادستانی فرانکفورت حکم بازداشت مهاجم را به اتهام تلاش برای قتل و صدمات جسمی خطرناک صادر کرده‌است.

پولیس گفته که تحقیقات درباره عوامل و انگیزه رویداد آغاز شده است.

این دومین حمله یک مهاجر افغان به شهروندان آلمانی طی روزهای اخیر است. سلیمان عطایی، جوان ۲۵ ساله افغان، روز جمعه ۱۱جوزا با حمله به تجمع مخالفان اسلام در مانهایم، یک پولیس را کشت و پنج غیرنظامی را زخمی کرد.

پس از حمله مرگبار سلیمان عطایی جوان مهاجر افغان در آلمان به گروهی از تظاهرکنندگان موج ضد مهاجرتی در آلمان افزایش یافته‌است.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه ششم جون (۱۷ جوزا) گفته است که آن عده پناهجویان افغان و سوری که که مرتکب جنایت شده اند، از آلمان اخراج خواهند شد.

شولتز این مطلب را درست یک هفته پس از آن بیان داشت که سلیمان عطایی، یک پناهجوی ۲۵ سالۀ افغان در شهر منهایم آلمان، به ضرب چاقو یک منسوب پولیس و پنج نفر دیگر را زخمی کرد که سپس این پولیس آلمان به دلیل جراحات در گذشت.

شولتز که در مورد مسایل امنیتی آلمان در پارلمان آن کشور سخنرانی می‌کرد، خطاب به قانونگذاران آلمانی گفت: “این خشمگینم می‌کند که کسی در صدد پناهجویی در اینجا است، جدی‌ ترین جرم را مرتکب می‌شود. چنین جنایتکاران باید اخراج شوند، حتا اگر از سوریه و افغانستان باشند…مجرمان جدی و تهدیدات تروریستی در اینجا جا ندارند.”

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *