مدیرعامل اپل: خودم ارز دیجیتال دارم

تیم کوک، مدیر عام اپل

تیم کوک، مدیرعامل اپل، گفته است شخصاً مقداری ارز دیجیتل دارد و برای مدتی به این حوزه علاقه‌مند بوده است. او می‌گوید اپل رشد فناوری ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کند، اما فعلاً برنامه‌ای برای ورود به این حوزه ندارد.

تیم کوک، مدیر عام اپل

مدیرعامل اپل گفته است: ارز دیجیتل دارم و فکر می‌کنم داشتن آن برای تنوع‌بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری‌ام، منطقی باشد. به هر حال به هیچ کس توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری نمی‌کنم.

او علاقه‌اش را نظر شخصی‌اش می‌داند و شایعات مربوط به پذیرش ارز دیجیتال به‌عنوان یک روش پرداختی برای خرید محصولات اپل و نیز احتمال خرید ارز دیجیتل از سوی صندوق سرمایه‌گذاری شرکت اپل را رد کرده است.

اپل در حال حاضر هیچ محصول یا سرویسی در ارتباط با ارزهای دیجیتل ندارد. این شرکت اجازه داده است که اپلیکیشن‌های کیف پول ارز دیجیتال در اپ استور قرار گیرند، اما عرضه اپلیکیشن‌های مربوط به استخراج را ممنوع کرده است.

اپل خدمات مالی را از طریق کیف پول خود، یعنی اپل والت ارائه کرده که شامل پرداخت‌های مستقل از اپل پی، پرداخت‌ها (P2P) و کارت‌های اعتباری اپل کارت است.

اگر قرار باشد اپل محصولات یا خدماتی در زمینه ارز دیجیتل معرفی کند، احتمالاً سال‌ها با آن فاصله داریم. یکی از مدیران اپل پی در سال ۲۰۱۹ گفته بود که این شرکت «پتانسیلی بلندمدت» را در ارزهای دیجیتال دیده است.

به‌گفته تیم کوک، اپل فناوری ارز دیجیتال را دنبال می‌کند؛ اما «این بدان معنا نیست که برنامه‌‌های فوری برای این کار دارد»

 

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *