اپل از موتر خودران رونمایی می‌کند

طبق گزارشی جدید اپل تلاش‌های خود را معطوف پروژه موتری کاملاً خودران کرده و قصد دارد در ۲۰۲۵ آن را رونمایی کند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از انگجت، به عبارت دیگر این ۳شرکت قصد توسعه موتری معمولی با ویژگی‌های خودران را ندارد. پروژه جدید به رهبری «کوین لینچ» انجام می‌شود که خواهان توسعه موتری کاملاً خودران است.

در همین راستا اپل مشغول تسریع طرح‌های خود است. این شرکت قبلاً تصمیم داشت موتری مذکور را ۵تا۷ سال دیگر رونمایی کند. اما به گفته برخی منابع اکنون قرار است پروژه در ۲۰۲۵ میلادی یا ۴ سال دیگر رونمایی شود.

به نوشته ورج همچنین اپل بخش اصلی کار روی یک پردازشگر جدید برای پروژه موتری خودران اش را تکمیل کرده است.

تراشه مخصوصی که توسط تیم اپل طراحی شده پیشرفته‌ترین قطعه‌ای است که برای یک پروژه ابداع شده است. این شرکت هم اکنون سعی دارد تراشه را در ناوگانی از موتری آزمایشی در کالیفرنیا نصب کند و امیدوار است وسیله نقلیه ای با ایمنی بیشتر نسبت به موترهای تسلا و وایمو بسازد.

هدف پروژه تایتان اکنون توسعه یک موتری خودران است که فرمان ندارد. داخل موتر وسیع و شبیه لیموزین است.

اپل علاوه بر ۲ حق امتیاز جدید، قبلاً ۳ حق اختراع دیگر مرتبط با پهپاد ثبت کرده است. براساس درخواست‌های جدید اپل هر دو حق امتیاز مربوط به پهپاد یا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین هستند. حق امتیاز نخست مربوط به کاربرد و شیوه ارتباط میان وسیله نقلیه هوایی بی سرنشین و دستگاه کنترل آن است. به عبارت دیگر این حق امتیاز بخش اتصال و عدم اتصال پهپاد با دستگاه کنترل آن را در بر می‌گیرد.

دومین حق امتیاز مربوط به ردیابی و کنترل وسایل نقلیه هوایی بی سرنشین است. طبق این حق امتیاز شیوه کنترل یا رصد وسیله نقلیه هوایی بی سرشین با استفاده از سیستم شبکه مخابراتی بی سیم است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اپل همین حق امتیاز ردیابی و کنترل را در سنگاپور نیز ثبت کرده است. هنوز مشخص نیست چه تغییراتی در حق امتیاز ثبت شده در سنگاپور و امریکا وجود دارد.

در این میان هیچ نشانه یا خبری درباره سطح توسعه وسیله نقلیه هوایی بی سرنشین در اپل وجود ندارد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *