بایدن درباره نوع واکنش به کشته‌ شدن سه سرباز امریکایی تصمیم گرفته است

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده امریکا روز سه‌شنبه گفت تصمیم خود را در مورد چگونگی واکنش به حمله پهپادی که به کشته شدن نیروهای امریکایی در اردن منجر شد، گرفته است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ آقای بایدن در مورد این تصمیم که با مشاوران ارشد کاخ سفید اتخاذ شده است، جزئیات بیشتری ارائه نداد اما در تکمیل صحبت‌هایش گفت که ایالات متحده امریکا نیازی به یک جنگ گسترده در خاورمیانه ندارد و خواهان جنگ با ایران نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا ایران را مسئول این حملات می‌داند یا خیر، افزود: «من آنها را مسئول می‌دانم به دلیل اینکه آنها سلاح‌ها را برای کسانی که این حملات را انجام داده‌اند تامین می‌کنند.»

مقامات امریکایی روز یکشنبه اعلام کردند در حمله پهپادی شبه نظامیان تحت حمایت ایران به نیروهای امریکایی در شمال شرقی اردن در نزدیکی مرز سوریه، سه نظامی امریکایی کشته و ۳۴ تن دیگر زخمی شدند.

همزمان کتائب حزب‌الله عراق، از گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران که در موارد متعدد به نیروهای امریکا حمله کرده است، گفت حملات خود را معلق می‌کند.

آقای بایدن دقیقاً توضیحی نداد که اقدام ایالات متحده چه می‌تواند باشد، اما کاخ ‌سفید وعده داده است که «پاسخی بسیار مهم» خواهد بود.

این سخنان تنها چند ساعت پس از آن مطرح شد که آنتونی بلینکن، وزیرخارجه امریکا، هم از «قاطع بودن» پاسخ امریکا سخن گفت و مقام‌های نظامی این کشور هم مدعی شده بودند که پهپاد مورد استفاده در حمله به پایگاه برج ۲۲ «ساخت ایران» بوده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *