بزرگترین رزمایش نظامی ناتو آغاز شد

بزرگترین رزمایش نظامی ناتو با شرکت ۹۰ هزار سرباز از امریکا و کشورهای هم‌پیمان این سازمان آغاز شد.

بیش از ۵۰ کشتی جنگی، ۸۰ جت و هزار و ۱۰۰ وسیله نقلیه جنگی به این رزمایش در اروپا و اقیانوس اطلس شمالی می‌پیوندند.

به گزارش کابل۲۴؛ در رزمایش «مدافع ثابت‌قدم/پایدار» که تا اواخر ماه می ادامه خواهد یافت، اعضای ناتو اولین طرح دفاعی منطقه‌ای این ائتلاف را با جزئيات نحوه پاسخ به حمله احتمالی روسیه، تمرین خواهند کرد.

در بیانیه ناتو مستقیماً به روسیه اشاره نشده، اما سند راهبردی این ائتلاف مسکو را به عنوان «مهم‌ترین و مستقیم‌ترین» تهدید علیه اعضای ناتو معرفی کرده است.

این رزمایش لحظه‌ مهمی برای کشورهای عضو ناتو پس از تهاجم روسیه به اوکراین است که بزرگترین جنگ در خاک اروپا در ۷۰ سال گذشته خوانده شده است.

الکساندر گروشکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود که مقیاس رزمایش جدید ناتو نمایانگر «بازگشت غیرقابل برگشت» این ائتلاف به طرح‌های جنگ سرد است.

چند روز قبل آندری گورولیوف، جنرال بازنشسته که در حال حاضر نماینده پارلمان روسیه است، می‌گوید که این کشور برای یک جنگ بزرگ و عظیم آماده می شود.

گورولیوف همچنین در خصوص اهداف پوتین در صورت شکل‌گیری یک درگیری جهانی گفت: «نخستین قدم منطقی غیرفعال کردن سیستم ماهواره ای دشمن خواهد بود.»

او همچنین در ادامه افزود: «ما قطعا این جنگ را با حمله به پاریس، ورشو و یا برلین شروع نخواهیم کرد بلکه نخستین حمله به لندن خواهد بود. بسیار واضح است که تهدیدی که بر جهان سنگینی می‌کند از جانب آنگلوساکسون‌ها می‌آید.»

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *