بلینکن: از تمام ابزارها برای مقابله با نفوذ ایران استفاده می‌کنیم

وزیر امور خارجه امریکا در سخنانی گفت که واشنگتن از تمام ابزارهای مناسب برای مقابله با نفوذ ایران استفاده خواهد کرد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از الجزیره، وزیر امور خارجه امریکا در سخنانی گفت که واشنگتن از تمام ابزارهای مناسب برای مقابله با نفوذ ایران استفاده خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «آنتونی بلینکن» با طرح اتهامات واهی علیه ایران و بدون اشاره به سیاست‌های جنگ افروزانه کشورش گفت: ما از تمام ابزارهای مناسب برای مقابله با نفوذ ایران و فعالیت‌های مخرب آن از جمله در زمینه پهپادهای بدون سرنشین استفاده خواهیم کرد.

این در حالی است که وزارت خزانه‌داری امریکا پیش از این از اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه پهپادی ایران در آستانه برگزاری احتمالی مذاکرات برجامی در وین خبر داده بود.

وزارت خزانه‌داری امریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه پهپادی ایران در آستانه برگزاری احتمالی مذاکرات برجامی در وین خبر داد.

براساس این گزارش، وزارت خزانه‌داری امریکا با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص مدعی شده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پهپادهای خود را در اختیار انصارالله یمن، حزب‌الله لبنان و شورشیان اتیوپی قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری امریکا، همچنین مدعی شده که ایران از پهپادهای خود برای حمله علیه نیرامریکا مریکایی و خطوط کشتیرانی بین‌المللی در خلیج فارس استفاده می‌کند.

گفتنی است، وزارت خزانه‌داری امریکا، ساعتی پیش نیز از تحریم چهار شخص و دو نهاد ایرانی در ارتباط با سپاه پاسداران و اضافه کردن نام آن‌ها به فهرست تحریم‌های ضد ایرانی خود خبر داد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *