امریکا یک نماینده مجلس و دو تاجر لبنانی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری امریکا یک نماینده مجلس و دو تاجر لبنانی را به خاطر “فساد و تضعیف حاکمیت قانون در لبنان” تحریم کرد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از میدل ایست نیوز، جمیل السید دو دوره مدیریت سازمان امنیت عمومی لبنان را بر عهده دارد و در پی ترور رفیق الحریری، نخست‌وزیر لبنان، از این سمت استعفا داد و به مدت ۴ سال بازداشت شد.

“جهاد العرب” و “دانی الخوری” نیز دو بازرگان لبنانی هستند که آمریکا آنها را در لیست سیاه تحریم‌های خود قرار داده است.

جهاد العرب از مهم‌ترین پیمانکاران پروژه‌های مسکن در لبنان و از نزدیکان «سعد الحریری» است که در جون ۲۰۲۱ اعلام کرد که به علت «موج شدید اتهام‌زنی‌های بی اساس در رسانه‌های لبنان»، فعالیت‌های اقتصادی خود در این کشور را متوقف می‌کند.

دانی الخوری نیز از پیمانکاران مهم لبنانی و چهره نزدیک به جبران باسیل و میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، است.

در بیانیه وزارت خزانه داری امریکا بدون ارائه هیچ سند و مدرکی ادعا شده که این افراد از “فساد و باندبازی حاکم بر لبنان برای کسب ثروت شخصی” تلاش کرده‌اند.

جمیل السید، نماینده پارلمان لبنان در واکنش به این اقدام امریکا اعلام کرد که امروز جمعه در نشست خبری درباره قرار گرفتن نام خود در لیست تحریم‌های اعلام شده از سوی واشنگتن که شامل ۳ شخصیت لبنانی است، صحبت خواهد کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *