خواست دموکرات‌ها از بایدن برای ممنوعیت صادرات نفت

گروهی از سناتورهای دموکرات در واکنش به قیمت بالای پطرول، از رییس جمهور امریکا خواستند ممنوعیت صادرات نفت را دوباره وضع کند.

به گزارش کابل۲۴، سناتورهای امریکایی که در میان آنها الیزابت وارن، شرود براون و جک رید دیده می شوند، در نامه ای به جو بایدن نوشتند: با در نظر گرفتن نگرانیهای مبرمی که در خصوص افزایش قیمتهای سوخت وجود دارد، از شما می خواهیم همه ابزارهایی که برای پایین بردن قیمت بنزین امریکا در اختیارتان است را ملاحظه کنید. این ابزارها شامل برداشت از ذخایر نفت استراتژیک و ممنوعیت صادرات نفت است.

با این حال این سناتورها اوپک را مقصر قیمت بالای سوخت دانستند و اعلام کردند این سازمان عامدانه قیمت سوخت را با محدود کردن عرضه دستکاری کرده است. رییس جمهور آمریکا مکررا از اوپک پلاس خواسته است عرضه نفت به بازارهای بین المللی را افزایش دهد تا قیمت سوخت در پمپ بنزینهای آمریکا کاهش پیدا کند. با این حال وی این گروه را به دستکاری عمدی قیمتها از طریق محدود نگه داشتن عرضه متهم نکرده است.

سناتورهای دموکرات در این نامه نوشتند: همچنانکه امریکا برای سرعت بخشیدن به توسعه انرژی پاک و تجدیدپذیر در بلندمدت تلاش می کند، باید اطمینان حاصل کنیم شهروندان آمریکایی قادرند باک خودروهای خود را با هزینه معقول پر کنند. در ایالتهای ما قیمتهای بالای بنزین بار سنگینی بر دوش خانواده ها و کسب و کارهای کوچکی ایجاد کرده که تلاش می کنند امرار معاش کنند و از این نظر سنگین بوده که رای دهندگان ما تلاش می کنند به احیا از تبعات پاندمی کووید ۱۹ ادامه دهند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، دولت امریکا اعلام کرده که گزینه های متعددی برای مقابله با افزایش قیمتهای بنزین روی میز دارد که شامل برداشت از ذخایر نفت استراتژیک و عرضه بیشتر به بازار است. موفقیت چنین اقدامی جای سوال دارد زیرا عمده این ذخایر نفت ترش است که محبوب پالایشگاهها نیست. بعلاوه این برداشت باید قابل توجه باشد تا تغییر معناداری در روند قیمت‌ها ایجاد کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *