امریکا، عربستان و کویت رزمایش مشترک آغاز کردند

رزمایش «رمایة الخلیج ۲۰۲۱» با حضور نیروهای زمینی عربستان و کویت و مشارکت امریکا از روز دوشنبه آغاز شد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از واس، رزمایش «رمایة الخلیج ۲۰۲۱»، که به معنای «تیراندازی خلیج فارس ۲۰۲۱» است، با حضور نیروهای زمینی عربستان و کویت از روز دوشنبه آغاز شد.

گفته شده در این رزمایش که تا ۱۸ نوامبر ادامه خواهد داشت، نیروهای آمریکایی نیز مشارکت دارند.

«نایف بن الحمیدی»، فرمانده این رزمایش سه جانبه گفته است: این رزمایش با هدف تقویت روابط نظامی و همکاری دفاعی مشترک با کشورهای برادر و دوست و تبادل تجربیات و شناخت نظامی برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن یک‌پارچه‌سازی توان و قدرت جنگی سه کشور کویت، عربستان و امریکا، تقویت پیوندهای همکاری نظامی و دفاعی جهت تحقق منافع مشترک بین نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده در این رزمایش و تحکیم اصول و مبانی هماهنگی و فعالیت مشترک بین آنها صورت گرفته است.

عربستان یکی از شرکای راهبردی امریکا محسوب می‌شود و سالانه تجهیزات نظامی هنگفتی از واشنگتن خریداری می‌کند.

هفته گذشته نیز پنتاگون از موافقت وزارت امور خارجه امریکا با فروش احتمالی ۲۸۰ فروند موشک هوا به هوا به عربستان سعودی خبر داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور با فروش احتمالی ۲۸۰ فروند موشک هوا به هوا از نوع AIM-۱۲۰C به عربستان سعودی موافقت کرده است.

لازم به ذکر است که دولت جو بایدن رئیس جمهور کنونی امریکا اوایل سال ۲۰۲۱ به منظور بازنگری توافقات، فروش برخی سلاح‌ها به امارات و عربستان سعودی را به صورت موقت تعلیق کرده بود، اما طی چند ماه گذشته همکاری‌های نظامی امریکا و عربستان باردیگر افزایش یافته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *