ایجاد قطعه ویژه طالبان برای بازپس‌گیری زمین‌های غصب‌شده

شورای وزیران «امارت اسلامی» فیصله کرده که برای جلوگیری از غصب زمین و بازپس‌گیری زمین‌های غصب‌شده در نقاط مختلف کشور «قطعه ویژه امنیتی» ایجاد شود.

نشست شورای وزیران، روز دوشنبه، ۱۷ عقرب به ریاست ملا محمدحسن آخوند؛ رییس‌الوزرای حکومت طالبان برگزار شده‌است.

در اعلامیه‌ای که از سوی سخنگویان «امارت اسلامی» منتشر شده، آمده‌است که در این نشست درباره تامین امنیت و تسهیلات برای تاجران، جلوگیری از قطع درختان، احیای پارک‌های ملی، وضعیت پنجشیر، تشکیل قطعه ویژه برای بازگرداندن زمین‌های غصب‌شده و برخی موضوعات دیگر بحث و گفتگو شده‌است.

اعلامیه افزوده که در این نشست فیصله شده که در بودجه سال مالی پیش رو، در تشکیلات حکومتی اصلاحات آورده شود و قطعه ویژه امنیتی برای بازگرداندن زمین‌های غصب‌شده ایجاد گردد.

در این نشست هیأتی برای بررسی شکایت‌های تاجران و صرافان نیز تشکیل شده تا با بررسی شکایت‌ها، امنیت تاجران را تامین کند.

در اعلامیه آمده که ادارات مکلف اند تسهیلات لازم را برای تاجران و صنعت‌کاران فراهم کنند و ایجاد مانع در برابر کار تاجران جرم پنداشته می‌شود.

شورای وزیران طالبان همچنین در این نشست به وزارت زراعت دستور داده تا طرح جلوگیری از قطع درختان و جنگلات را آماده کند تا زمینه استفاده از چوب خشک برای مردم در زمستان فراهم شود و جنگلات نیز محفوظ بماند.

بررسی قضیه بازداشت و شکنجه الله‌گل مجاهد؛ نماینده پیشین مردم در مجلس نمایندگان از سوی اعضای طالبان هم از دیگر موضوعات مورد بحث در نشست روز گذشته بوده و به ریاست «استخبارات» وظیفه داده شده تا این موضوع را بررسی کند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *