یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا با شکست میزبان به نیمه نهایی رسید؛ پرتگال حذف شد

در حالیکه به نظر می رسد میزبان رقابت ها باید با جام وداع نسبتا زودهنگامی داشته باشد آلمان ها بالاخره مزد پشتکار خود را گرفتند و چند دقیقه مانده تا پایان، بازی را به تساوی کشاند اما در نهایت در دقایق پایانی وقت اضافه شکست را پذیرفتند.

کابل ۲۴: در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ دو تیم اسپانیا و آلمان در ورزشگاه شهر اشتوتگارت به مصاف یکدیگر رفتند. ۴۵ دقیقه نخست بدون اینکه گلی در پی داشته باشد به پایان رسید.

البته هر دو تیم موقعیت‌های خوبی برای باز کردن دروازه حریف داشتند اما در نهایت دو تیم با نتیجه صفر صفر به رختکن رفتند.

در نیمه دوم اسپانیایی‌ها روی حرکت خوب بازیکن جوان خود یامال توانستند در دقیقه ۵۱ به گل برسند. پاس یامال را دنی اولمو وارد دروازه مانوئل نویر کرد تا ماتادورها با یک گل پیش بیفتند.

حملات آلمانی‌ها در ادامه افزایش یافت و ژرمن‌ها چندین بار هم توانستند تیر دروازه را به لرزه در بیاروند. اما آنها تا دقیقه ۸۹ برای به ثمر رساندن گل تساوی منتظر ماندند؛ در این دقیقه ویتلس موفق شد اولین گل آلمان را وارد دروازه اونای سیمون کند.

با سوت داور این مسابقه در ۹۰ دقیقه با همان نتیجه ۱-۱ به پایان رسید و دو تیم به وقت اضافه رفتند. در وقت اضافه آلمان‌ها حملات بیشتری را روی دروازه حریف خود ترتیب دادند و به ویژه در ۱۵ دقیقه نخست می‌توانستند دروازه حریف را باز کنند اما باز هم بازی بدون اینکه گل بیشتری داشته باشد در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم هم آلمان‌ها حملات زیادی را روی دروازه حریف ترتیب دادند و در حالی که به نظر می‌رسید دو تیم آماده رفتن به ضربات پنالتی می‌شدند این اسپانیا بود که در ثانیه‌های پایانی گل دوم را به ثمر رساند. ضربه سر مرینو در دقیقه ۱۱۹ اسپانیا را به گل دوم رساند.

در دقایق پایانی آلمان‌ها موقعیت‌های دیگری را هم روی دروازه اسپانیا ترتیب دادند اما در نهایت نتوانستند گل تساوی را وارد دروازه حریف کنند. در دقیقه ۱۲۵ کارواخال به دلیل خطا روی مهاجم آلمان کارت قرمز گرفت.

با این نتیجه اسپانیا باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف فرانسه برود. خروس‌ها در دیگر دیدار یک‌چهارم به مصاف پرتغال رفتند. آن ها که خاطره تلخ فینال یورو ۲۰۱۶ را در خانه فراموش نکرده بودند با احتیاط شروع کردند.

جدال رونالدو و امباپه بعد از ۱۲۰ دقیقه گلی در بر نداشت تا در نهایت این شاگردان دیدیه دشان باشند تا با چاشنی شانس، جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را بدست آورند.

 

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *