فیسبوک ۱۴.۲۵ میلیون دالر غرامت می‌پردازد

فیسبوک برای تسویه شکایات دولت امریکا درباره تبعیض علیه کارمندان امریکایی در این شرکت و نقض قوانین استخدام فدرال ۱۴.۲۵ میلیون دلار غرامت پرداخت می کند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از رویترز، تسویه دو شکایت مذکور توسط وزارت دادگستری و وزارت کار امریکا اعلام و فیس بوک نیز آن را تأیید کرده است.

در دسامبر سال گذشته میلادی وزارت دادگستری امریکا با ثبت شکایتی فیس‌بوک را متهم کرد در استخدام کارمندان پاره وقت، شهروندان خارجی از جمله افرادی که ویزای H-1B دارند را ترجیح می‌دهد. به این ترتیب شرکت کارمندان خارجی را به طور پاره وقت برای سمت‌های شغلی خاصی استخدام می‌کند. البته شرکت‌های فناوری به طور گسترده کارمندانی با این نوع ویزا استخدام می‌کنند.

این پرونده به طور کلی روی استفاده از یک گواهینامه کار دائمی به نام طرح PERM متمرکز بود. دولت امریکا اعلام کرد فیس بوک از استخدام کارگران آمریکایی برای مشاغلی سرباز می‌زند که تحت برنامه PERM آنها را برای دارندگان ویزاهای موقت حفظ کرده است.

درهر حال این شرکت طبق شرایط تسویه ۴.۷۵ میلیون دالر غرامت پرداخت می‌کند. علاوه بر آن فیسبوک ۹.۵ میلیون دلار به قربانیان واجد شرایطی غرامت می‌دهد که در استخدام آنها تبعیض رخ داده است.

فیس بوک در حالی این شکایات را تسویه می‌کند که با فشار روزافزونی از سوی دولت روبرو است. از سوی دیگر در ماه جاری یک کارمند سابق این شرکت افشاگری‌هایی علیه آن انجام داد و در کنگره نیز حاضر شد.

کریستن کلارک دستیار دادستان کل امریکا در بخش حقوق مدنی توافق با فیس بوک را امری تاریخی اعلام کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *