فرانسه به اسرائیلی‌ها اجازه حضور به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس را نداد

دادگاهی در فرانسه حضور شهروندان اسرائیلی و غیراسرائیلی‌های مرتبط با شرکت‌های سازنده تسلیحات اسرائیل را در نمایشگاه بین‌المللی تسلیحاتی پاریس، موسوم به «یوروساتوری» منع کرد.

پیش از صدور حکم روز شنبه دادگاه فرانسه مبنی بر منع حضور شهروندان و شرکت‌های اسرائیلی در نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴، دولت این کشور نیز حضور صنایع نظامی اسرائیل در این نمایشگاه را منع کرده بود.

کابل ۲۴: مسئولان برگزاری نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴ پیش از این با وجود مخالفت دولت فرانسه با حضور صنایع نظامی در این نمایشگاه، اعلام کرده بودند که شهروندان اسرائیلی می‌توانند در نمایشگاه تسلیحاتی سال جاری شرکت کنند.

دادگاه شهر «بوبینی» در حومه پاریس با گسترش ممنوعیت علیه حضور شرکت‌های اسرائیلی، حکم داد که باید مانع از حضور افرادی شد که ممکن است برای شرکت‌های اسرائیلی به عنوان «واسطه» کار کنند.

این دادگاه در حکم خود به برگزارکنندگان نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴ دستور داده است با نصب تابلوهای بزرگ در ورودی این نمایشگاه، به‌طور روشن و رسمی تأکید کنند که شرکت‌های اسرائیلی و نمایندگان آن‌ها و همچنین هرگونه عوامل دیگری که با اسرائیل مرتبط هستند اجازه ورود به نمایشگاه یوروساتوری ندارند.

پیش از این قرار بود ۷۴ شرکت اسرائیلی در نمایشگاه پنج‌روزه یوروساتوری ۲۰۲۴ که از امروز دوشنبه ۱۷ جون با حضور ۱۷۰۰ شرکت و ۶۰ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۰ کشور شروع شده است، شرکت کنند.

شارل بدوین، مدیر نمایشگاه یوروساتوری در پی صدور حکم دادگاه گفت که «در اسرع وقت» علیه این حکم درخواست تجدیدنظر خواهد داد.

حکم دادگاه فرانسه به دنبال شکایت گروه‌های حامی فلسطینی‌ها از حضور افراد مرتبط با شرکت‌های اسرائیلی در نمایشگاه یوروساتوری ۲۰۲۴ صادر شده است.

ماه گذشته میلادی، وزارت دفاع فرانسه با توجه به درخواست امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور برای توقف عملیات نظامی اسرائیل در رفح، میزبانی از شرکت‌های اسرائیلی در نمایشگاه پاریس را نامناسب تشخیص داد.

دستور وزارت دفاع فرانسه پس از آن صادر شد که دست‌کم ۴۵ غیرنظامی فلسطینی در حملات نیروی هوایی اسرائیل به ادوگاه آوارگان در رفح کشته شدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *