«نسل‌کشی» در غزه؛ فاطمه پیمان از کمیته خارجی سنای استرالیا استعفا داد

خانم پیمان از کمیته خارجی استعفا کرده اما هنوز عضو سنای استرالیا هست.

او همچنین از دولت استرالیا خواسته روابط تجاری با اسرائيل را قطع کند.

کابل ۲۴: موضع فاطمه پیمان در قبال جنگ اسرائيل در غزه، متفاوت‌تر از موضع حزب کارگر است که او از آن در سنا نمایندگی می‌کند؛ چیزی که واکنش‌ بسیاری را برانگیخته است.

اظهارات خانم پیمان اخیرا در شبکه‌های اجتماعی درباره «نسل‌کشی» اسرائيل در غزه، با انتقاد برخی از نمایندگان پارلمان استرالیا روبرو شد و برخی‌ها خواستار استعفای او شدند.

خانم پیمان در اویل ماه جاری از همکارانش در سنا و نخست‌وزیر استرالیا، خواست «از آنچه که درست است» دفاع کنند و به‌خاطر اینکه جنگ غزه را از دور تماشا می‌کند، وجدانش «مدت زیادی‌ است ناآرام است.»

او تصریح کرد که آنچه در غزه رخ می‌دهد، «نسل‌کشی» و نباید با نگاهی غیر از این دیده شود.

این کمیته، سیاست‌های دفاعی و خارجی دولت استرالیا را بررسی می‌کند.

در پی حمله اخیر اسرائيل به رفح، فاطمه پیمان بار دیگر بر موضع خود تاکید کرد.

او در صفحه کاربری اکس خود نوشت که دولت استرالیا باید خواستار پایان دادن به «نسل‌کشی » در غزه شود، روابط تجاری اش با اسرائیل را قطع کند و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

اظهارات اخیر و در پی آن استعفای خانم پیمان از کمیته روابط خارجی پارلمان استرالیا، واکنش‌های مثبت و منفی همکارانش را در پی داشته است.

در حالی که برخی از نمایندگان پارلمان استرالیا از فاطمه پیمان حمایت کرده‌اند، برخی دیگر خواستار استعفای او به طور کامل از پارلمان این کشور شده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *