وزیر خارجه آلمان: درباره حمله گسترده به رفح هشدار می‌دهم

آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان نوشت: درباره حمله گسترده به رفح هشدار می‌دهم. یک میلیون نفر از مردم نمی‌توانند در هوا ناپدید شوند. آن‌ها به محافظت و تداوم فوری کمک‌های انسان دوستانه نیاز دارند. برای دستیابی به این هدف باید گذرگاه‌های مرزی رفح و کرم شالوم فورا باز شوند.

وزیر خارجه آلمان در پیامی هشدار داد که یک میلیون نفر از آوارگان فلسطینی که در رفح پناه گرفته بودند، جایی برای رفتن ندارند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، آلمان به اسرائیل درباره حمله زمینی گسترده به شهر رفح در جنوب غزه هشدار داد.

آنالنا بائربوک در پیامی در شبکه ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: درباره حمله گسترده به رفح هشدار می‌دهم. یک میلیون نفر از مردم نمی‌توانند در هوا ناپدید شوند. آن‌ها به محافظت و تداوم فوری کمک‌های انسان دوستانه نیاز دارند.

این مقام آلمانی افزود: برای دستیابی به این هدف باید گذرگاه‌های مرزی رفح و کرم شالوم فورا باز شوند.

کابینه جنگ اسرائیل روز دوشنبه به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، تهاجم زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این کشور، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی این شهر را تصرف کرده است.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما اسرائیل ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری را تامین نمی‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائيل با بیان این ادعا که طرح پیشنهادی حماس با خواسته‌های اسرائیل فاصله دارد، مدعی شد: اجازه نمی‌دهیم حماس توانایی‌های نظامی خود را بازسازی کند. اسرائیل اجازه نخواهد داد که حماس در نوار غزه حکومت کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *