آلمان: بیشترین سلاح را به عربستان، مصر و ترکیه فروختیم

داده‌های رسمی وزارت دفاع آلمان از صادرات بیشترین تسلیحات این کشور به مصر و ترکیه و عربستان سعودی طی چهار سال گذشته حکایت دارد.

به گزارش کابل ۲۴به نقل از اسپوتنیک، داده‌های رسمی وزارت دفاع آلمان نشان داد که بیشترین صادرات تسلیحات این کشور طی چهار سال گذشته به مصر ، عربستان سعودی و ترکیه بوده است.

وزارت دفاع آلمان در پاسخ به درخواست پارلمان برای ارائه گزارش درباره صادرات اسلحه فاش کرد که شرکت‌های تسلیحاتی آلمانی حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو سلاح نظامی صادر کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که تقریباً یک‌چهارم این مبلغ معادل یک میلیارد و ۸۱ میلیون یورور فقط صادرات سلاح نظامی به مصر بوده است.

در ادامه نیز توضیح داده شده است که عربستان سعودی و ترکیه نیز از سال ۲۰۱۷ جزو ۱۰ وارد‌کننده اصلی سلاح آلمانی هستند.

وزارت دفاع آلمان به انواع سلاح‌های صادر شده اشاره نکرده است زیرا از این طریق می‌توان شرکت‌های صادرکننده را شناسایی کرد، بنابراین این داده‌ها محرمانه طبقه‌بندی شدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *