آلمان یک‌هزار ویزا برای شهروندان افغانستان صادر می‌کند

شهروندان افغانستانی واجد شرایط حفاظت صادر کرده است. حدود ۲۰۰ تن از این افراد روز پنجشنبه هفته گذشته وارد آلمان شدند.

به گزارش کابل۲۴، وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که بیش از یک هزار ویزا برای شهروندان افغانستانی واجد شرایط حفاظت صادر شده است.

این وزارت در تویترش نوشته که ۱۹۱ شهروند افغانستان که قبلا درخواست های شان پذیرفته شده بود، با پرواز چارتر اسلام آباد پایتخت پاکستان را ترک کرده و ظهر روز پنجشنبه به آلمان رسیدند.

اکثر این افراد همکاران محلی آلمان و خانواده های شان هستند. این وزارت نوشته است: «ما روی گزینه هایی برای خروج شمار بیشتری از افراد واجد شرایط حفاظت از افغانستان کار می کنیم.»

این در حالیست که بعد از خروج آخرین سرباز خارجی از افغانستان در آخر ماه اگست، پروازهای تخلیه شهروندان افغانستانی واجد شرایط و خارجی ها از کابل، متوقف شد.

اکنون گزارش شده که ده ها تن از شهروندان افغانستانی برای خروج از کشور به کشورهای همسایه رفتند تا پرونده آنان مورد بررسی قرار بگیرد

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *