حسین ابراهیم طاها: تعامل با افغانستان را ادامه می‌دهیم

حسین ابراهیم طاها، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، می‌گوید که این سازمان به «تعامل خود در چارچوب رویکرد بشردوستانه و گفت‌وگوی سازنده» با ا.ا.ا ادامه می‌دهد.

حسین ابراهیم طاها، این اظهارات را روز شنبه، ۱۵ ثور، در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در گامبیا مطرح کرده است.

به گزارش کابل ۲۴،  او در این نشست از کشورهای عضو این سازمان نیز خواسته است تا از تلاش‌های بشردوستانه‌شان برای افغانستان حمایت کنند.

سازمان همکاری اسلامی از طریق «صندوق کمک‌های بشردوستانه افغانستان» به کشور کمک می‌کند.

هیأتی از سوی افغانستان به ریاست عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه نیز در این نشست شرکت کرده بود.

وزارت خارجه با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این هیأت با مقام‌های سازمان همکاری اسلامی و نمایندگان کشورهای عضو این سازمان نیز دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

گفتنی است که در ماه سنبله سال گذشته سازمان همکاری اسلامی هیأتی را به رهبری اکادمی بین‌المللی فقه اسلامی و سایر نهادهای مذهبی جهان اسلام، به افغانستان فرستاده بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *