در چهار روز اخیر ۱۲ هزار مهاجر از ایران و پاکستان بازگشتند

در چهار روز اخیر، ۱۱ هزار و ۹۹۷ شهروند افغانستان به گونه‌ی اجباری و داوطلبانه از ایران و پاکستان بازگشته است.

کابل ۲۴: وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، امروز (شنبه، ۱۶ سرطان) در خبرنامه‌ای در حساب کاربری اکس خود، نوشته که ۱۰ هزار و ۶۴۵ تن از ایران از راه گذرگاه‌های مرزی پل ابریشم در نیمروز و اسلام‌قلعه در هرات بازگشته است.

این وزارت، افزوده که هزار و ۳۵۲ تن دیگر از راه گذرگاه‌های مرزی اسپین‌بولدک و تورخم از پاکستان بازگشته است.

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، گفته که این افراد پس از ثبت، به دفترهای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و سازمان بین‌المللی مهاجرت برای دریافت کمک معرفی شده‌ اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه‌شده از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، در یک ماه پسین ۱۱۵ هزار شهروند افغانستان از ایران و پاکستان بازگشته است.

در هفته‌های اخیر روند برگشت و اخراج مهاجران افغان از پاکستان و ایران بار دیگر افزایش یافته و روزانه هزاران نفر به شمول زنان و کودکان از این کشورها اخراج و به وطن خود بازگرداننده می‌شوند.

بر اساس گزارش‌ها، بیشترین کسانی که از ایران و پاکستان اخراج و به افغانستان برگرداننده می‌شوند، فاقد مدرک بوده و آنان به گونۀ قاچاق وارد این کشورها شده بودند.

این در حالی است که در تازه‌رین مورد، سازمان بین‌المللی مهاجرت در افغانستان گفته است که تنها در جریان هفتۀ اخیر ماه گذشته میلادی، نزدیک ۷۰هزار نفر از ایران و پاکستان به افغانستان برگشت کرده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *