قدیر قیافه: سنگ‌های قیمتی افغانستان از مجاری غیررسمی به ایران قاچاق می‌شوند

قدیر قیافه، معاون اتاق تجارت ایران، گفته است که در حال حاضر سنگ‌های قیمتی استخراج‌ شده از افغانستان از «مجاری غیررسمی» به ایران وارد و در بازار این کشور معامله می‌شود.

به گزارش کابل۲۴، معاون اتاق تجارت ایران این اظهارات را در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا که روز شنبه، ۲۲ ثور، منتشر شد، مطرح کرده است.

او اضافه کرده است: «استخراج این سنگ‌ها می‌تواند محل همکاری ایران و افغانستان باشد.»

معاون اتاق تجارت ایران تاکید کرده است که سرمایه‌گذاری در معادن افغانستان می‌تواند برای سرمایه‌داران ایرانی پرسود باشد.

وی افزوده است: «چند شرکت بزرگ معدنی کشور کنسرسیومی به هدف ورود به معادن افغانستان شکل داده‌اند و یک شرکت‌ فولادساز بزرگ هم تصمیمات جدی برای ورود به بازار معدن افغانستان دارد.»

پیش از این غلامرضا نازپرور، رییس اتاق معدن خراسان رضوی ایران، نیز گفته بود که تهران باید از سنگ‌های گران‌قیمت افغانستان بهره‌گیری بازرگانی کند.

پیش از این آقای قیافه گفته بود که چند شرکت بزرگ ایرانی مجموعه‌ای را با هدف ورود به معادن افغانستان شکل داده‌اند

معاون اتاق تجارت ایران اعلام کرده است که چند شرکت بزرگ استخراج معادن این کشور کنسرسیوم یا مجموعه‌ای را با هدف ورود به معادن افغانستان شکل داده‌اند و یک شرکت‌ تولید فولاد هم تصمیم جدی برای ورود به بازار معدن افغانستان دارد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *